Seriály a filmy

2. září 2013 15:20

Markéta Zídková

Naše odbornice Šárka Vávrová radí divákům: Dnes jak získat dítě do své péče

Pořad Křižovatky života řeší situace, do kterých se může dostat kdokoliv z nás. Pokud vás něco podobného trápí, můžete se obrátit na naši koučku Šárku Vávrovou. Tak jako divák Martin, který bojuje o své děti. Šárka Vávrová mu radí, kam se jako OTEC může obrátit o pomoc

Dotaz diváka Martina: Matka mých dětí dne 17. července opustila byt a děti mi nechala v peči. Pak se vrátila 26. srpna do bytu, ale 11. prosince se opět nevrátila z práce. Nic jsme o ní nevěděli až do poloviny února. Mezitím na mě podala trestní oznámení kvůli napadení, které ale nebylo prokázano. A pak si děti odvezla pryč. Neměl jsem s nimi žádný kontakt.

Po celou dobu mě ani neinformovala, co s dětmi je. Matka dětí má ve znaleckém posudku v profilu, že je nezodpovědná a nevyzpytatelná, v závěru posudku se konstatuje hraniční porucha osobnosti. Její přítel má zvláštní školu a vůbec nepracuje.

Dne 10.5.2012 se soudní spor uzavřel s rozsudkem, že děti jdou do péče matky a mně dali 5000 Kč výživné. S dětmi jsem se mohl vídat každou středu od 13:00 do čtvrtka do 8:00 hodin a sudý víkend od 18:00 do neděle 18:00 hodin. Soudkyně vůbec nebrala v potaz dodané důkazy z Mateřské školky, kde se matka vůbec neukázala jako spolupracující matka. Ani zprávu o tom, kdo chodil častěji k lékařce s dětmi. A také, že zanedbála preventivní prohlídku dětí a dokonce byla usvědčena ze lží.

Tak jsem se odvolal a Krajský soud v Plzni rozsudek soudu 1. stupně vyhodnotil jako správný. Jenže děti mi tu pláčou doma a také říkají, že přítel matky jim říká, že je nechci, že je nemám rád (takže si myslím, že u dětí vyvolává syndrom zavrženého rodiče.)

Stalo se několikrát, že děti mi nebyly předány na určený styk dle rozsudku. Dle soudu Plzeň - město je vše v pořádku a matka je v pořádku a včas připravila, ale pravdou je opak. Po dalším opakovaném bránění ve styku s dětmi soud rozhodl o změně styku a to snížení o 3 hodině ve středu z důvodu pracovní vytížěnosti matky.

Na odboru péče o dítě v místě bydlište jsou pro matku a veškeré podněty z mé strany neberou vážně. A veškeré mé návrhy ve prospěh dětí smetou ze stolu a dají přednost matce a jejím návrhum. Proto jsem se obrátil na vás:

Je nějaké optimální řešení tak, aby otec své děti dostal své péče?

S pozdravem Martin

Odpověď naší koučky Šárky: Dobrý den Martine, děkujeme za Váš dotaz.

Ve vašem případě je nejvhodnějším řešením obrátit se na svého právního zástupce a také na sociální odbor v místě Vašeho bydliště. Nejoptimálnějším řešením pro děti je, aby se oba rodiče spolu dokázali dohodnout a jeden druhého před dětmi neočerňovali.

Jak ale píšete, sociální odbor v místě Vašeho bydliště podporuje jednoznačně matku. Pak bych Vás odkázala na:

- Unii otců

- Chlapskou poradnu

- Ligu lidských práv, která se také touto problematikou zabývá - konkrétně ZDE

Hodně štěstí

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.