Odborník radí: Může získat bývalá prostituka dítě do výhradní péče?

Nikola, divačka našeho seriálu Křižovatky života, řeší nepříjemnou rodinnou situaci. Bývalý manžel se snaží připravit ji i styk s vlastním synem. Co jí naše odbornice Šárka Vávrová poradí?

Když jsem žila se svým bývalým manželem, vykonávala jsem prostituce. Můj muž o tom věděl a sám do práce nechodil.

Pak jsem si našla přítele, který je Němec, a odstěhovala jsem se i se synem do Německa. Bývalý manžel souhlasil za podmínky, že budu platit jeho dluhy. Na oko jsem s tím souhlasila (v té době jsme ještě nebyli rozvedeni). Poté, co zjistil, že jeho dluhy nesplácím, jednoho dne prohládil, že chce vidět malého a mít ho na měsíc u sebe.

Uběhly tři měsíce a syna mi nevrátil. Byla jsem i na policii, kde mi řekli, že i on je rodič a nemohou s tím nic udělat. Po třech měsících mi zavolal, ať přijedu. Třetí den po příjezdu mi bylo od jeho právníka oznámeno, že mě čeká soud. Byla jsem ve strašném stresu a podepsala mu, že syna svěřuji do jeho péče.

Je to už tři roky a on pořád střídá partnerky, které si k sobě nastěhuje a pak za zvláštních situací odcházejí. Mému synovi to ubližuje. Když byl u mě v Německu, musela jsem mu říct, že další "teta" odešla (měla syna ve stejném věku a byl s ní kamarád).

Bývalý manžel synovi nekupuje dostatečné oblečení. Před dvěma lety jsem mu posílala dvojnásobné alimenty. Když jsme ale syna s mým přítelem viděli, zjistili jsme, že tyto peníze bývalý manžel využívá na splácení svých dluhů a k synovi se vůbec nedostaly. Svými dluhy argumentoval i když jsme mu vytýkali, že syn nemá žádné oblečení. Dohodli jsme se tedy, že mu budu posílat jen, co se domluvilo u soudu, a věci mu budeme kupovat my. Zatím to takto funguje.

Mluvila jsem už s několika právníky a všichni mi řekli, že pokud jsem vykonávala prostituci, nemám šanci získat syna do vlastní péče. Nevím tedy, co mám dělat. Mohla byste mi prosím poradit?

Moc děkuji a příjemný den, Nikola

Odpověd Šárky Vávrové:

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz do naší poradny. Ve vašem případě, bohužel musím konstatovat, že jediným, kdo vám může pomoci, je právník. V souvislosti s nestandardním chováním vašeho exmanžela, při péči o vašeho syna, bych se obrátila na odbor péče o dítě v místě bydliště exmanžela a syna a s nimi bych celou záležitost projednala.

Přeji hodně štěstí

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.