Odborník radí: Může získat bývalá prostituka dítě do výhradní péče?

Nikola, divačka našeho seriálu Křižovatky života, řeší nepříjemnou rodinnou situaci. Bývalý manžel se snaží připravit ji i styk s vlastním synem. Co jí naše odbornice Šárka Vávrová poradí?

Když jsem žila se svým bývalým manželem, vykonávala jsem prostituce. Můj muž o tom věděl a sám do práce nechodil.

Pak jsem si našla přítele, který je Němec, a odstěhovala jsem se i se synem do Německa. Bývalý manžel souhlasil za podmínky, že budu platit jeho dluhy. Na oko jsem s tím souhlasila (v té době jsme ještě nebyli rozvedeni). Poté, co zjistil, že jeho dluhy nesplácím, jednoho dne prohládil, že chce vidět malého a mít ho na měsíc u sebe.

Uběhly tři měsíce a syna mi nevrátil. Byla jsem i na policii, kde mi řekli, že i on je rodič a nemohou s tím nic udělat. Po třech měsících mi zavolal, ať přijedu. Třetí den po příjezdu mi bylo od jeho právníka oznámeno, že mě čeká soud. Byla jsem ve strašném stresu a podepsala mu, že syna svěřuji do jeho péče.

Je to už tři roky a on pořád střídá partnerky, které si k sobě nastěhuje a pak za zvláštních situací odcházejí. Mému synovi to ubližuje. Když byl u mě v Německu, musela jsem mu říct, že další "teta" odešla (měla syna ve stejném věku a byl s ní kamarád).

Bývalý manžel synovi nekupuje dostatečné oblečení. Před dvěma lety jsem mu posílala dvojnásobné alimenty. Když jsme ale syna s mým přítelem viděli, zjistili jsme, že tyto peníze bývalý manžel využívá na splácení svých dluhů a k synovi se vůbec nedostaly. Svými dluhy argumentoval i když jsme mu vytýkali, že syn nemá žádné oblečení. Dohodli jsme se tedy, že mu budu posílat jen, co se domluvilo u soudu, a věci mu budeme kupovat my. Zatím to takto funguje.

Mluvila jsem už s několika právníky a všichni mi řekli, že pokud jsem vykonávala prostituci, nemám šanci získat syna do vlastní péče. Nevím tedy, co mám dělat. Mohla byste mi prosím poradit?

Moc děkuji a příjemný den, Nikola

Odpověd Šárky Vávrové:

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz do naší poradny. Ve vašem případě, bohužel musím konstatovat, že jediným, kdo vám může pomoci, je právník. V souvislosti s nestandardním chováním vašeho exmanžela, při péči o vašeho syna, bych se obrátila na odbor péče o dítě v místě bydliště exmanžela a syna a s nimi bych celou záležitost projednala.

Přeji hodně štěstí

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.