Otec je na dceru velmi přísný, ta proto utíká z domova

Někdy mohou mít přehnané nároky rodičů kladené na děti přesně opačný efekt, než jaký měly původně mít. Je to i případ Roberta a Ivy a jejich dcery Natálie. Jak to může dopadnout, když se rodiče rozhodnou, že jejich dítě to "někam dotáhne", se podívejte v úterý ve 21.45 na Primě.

Iva Síbrtová (39) bydlí se svým manželem Robertem (42) a dcerou Natálií (14) v Liberci. Natálie je jediná dcera a pro rodiče je velmi těžké smířit se s tím, že už pomalu dospívá a chystá se vydat svou vlastní cestou.

Otec Robert má navíc na Natálii velmi vysoké nároky ohledně školních výsledků. Přeje si, aby dcera jednou převzala jeho pojišťovnu, a tak po ní vyžaduje jen ty nejlepší známky. Aby z Natálie udělal nejlepší žačku, procvičuje s ní ctižádostivý otec často večer a o víkendech celé hodiny školní látku. Dívka tím pádem nemá skoro žádný čas na kamarádky a koníčky. Rodiče nevidí, že je z toho nešťastná.

Pustili ji a ona utekla

Po týdenním zvažování všech pro a proti Iva a Robert dovolili, aby Natálie strávila víkend sama jen s kamarádkou. Přespat měly na turistické ubytovně. Den před jejich návratem Ivě telefonovala policie: Natálie z ubytovny zmizela a není po ní ani stopy. Ustaraní rodiče se okamžitě vydávají svou dceru hledat.

Podívejte se na ukázku z tohoto dílu:

Jelikož policie vylučuje, že by Natálii někdo unesl a naopak předpokládá, že utekla, vyhlašuje po ní pátrání jen jako po pohřešované osobě. Rodiče tomu nechtějí věřit a vylepují po ulicích letáky. Zatímco si stále ještě myslí, že byl spáchán zločin, policie Natálii nalézá a přiváží ji domů.

Dívka utekla, protože neunesla tlak ve škole a doma a protože jí vadilo, že nemá žádný čas pro sebe. Natálčini rodiče to však nechtějí uznat. Dívka proto začíná chodit za školu. Místo aby dceři vyšel vstříc, přihlásí ji Robert do doučovací školy, takže se Natálie musí učit už opravdu skoro čtyřiadvacet hodin denně.

Ztráta důvěry

Jelikož se Natálie přes otcův zákaz dál tajně schází s kamarádem, objedná si Robert u specializované firmy, aby sledovala její mobil. Pro Natálii to znamená naprostou ztrátu důvěry.

Křižovatky života vysíláme každé úterý a čtvrtek od 21.45Děvče znovu utíká a zanechává po sobě dopis na rozloučenou, ze kterého vyplývá, že svého otce nenávidí a že už nemůže dál snášet jeho útlak. Mezitím na rodinu zaměřila svou pozornost sociálka, kterou informovala policie. Nabídne Ivě pomoc při jednání s dcerou pro případ, že by se objevila. Iva mezitím pochopí, že jako rodiče svou dceru příliš přetěžovali.

Natálie se konečně najde ve skupině mladistvých a vrací se k rodině. Díky pohovorům se sociální pracovnicí uzná nakonec i Robert svou chybu. Natálie zůstává doma a už neutíká, kontakt se sociálkou však trvá dál.

Další díl Křižovatek života sledujte na Primě v úterý ve 21.45.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.