Rodiče nejsou schopni dohodnout se, zda mají jejich děti zhubnout

Nadváha je celosvětový problém. Nedostatek pohybu a špatné stravovací návyky přivádí do ordinací lékařů v dnešní hektické době velké množství i mladých lidí. To je i příběh, který řešil minulý díl pořadu Křižovatky života.

Sledovali jsme v Křižovatkách života rodinu, kde panují šílené stravovací návyky. Vyrůstá v ní Marek - mladý patnáctiletý kluk a bohužel k jeho zájmům nepatří sport. Pro rodinu je zcela normální denní přísun sladkostí a tučného jídla s minimem pohybu. S nadváhou soupeří nejen Marek, ale i jeho otec, matka a mladší sestra.

Z příběhu je patrné, že otec Marka pochopil, že je nutné své děti zachránit a změnit jejich stravovací návyky a naučit je zapojit do života alespoň nějaký pohyb. Matka dětí si však tuto skutečnost nechce uvědomit a nepřistupuje na možnost změnit svůj život. Snaží se stále bojkotovat manželovo rozhodnutí, dětem nabízí stále nezdravé potraviny a odrazuje je od cvičení. Názory obou rodičů se zcela rozcházejí. Markova matka navíc dost často názory svého manžela zlehčuje a snižuje tak jeho autoritu před dětmi. V původním uspořádání rodiny byla nejspíše dominantní osobou matka Marka, která se nyní nehodlá se svého postavení vzdát. Otec přináší do rodiny inovace a tím se jeho žena cítí ohrožena ve svém postavení v rodině.

Celou epizodu si můžete přehrát ZDE

Děti z počátku kopírují vzorec svých rodičů a nechápou, proč je nutné změnit svůj životní styl. Otec dětí je však pevně rozhodnut svůj postoj změnit a nenechat se od manželky odradit. Snaží se jít dětem příkladem, když mění své stravování a začíná cvičit v posilovně.

Postupem času děti zjistí, že lze žít i podle jiného vzorce než toho, který jim nabízí jejich matka. Sami si začínají uvědomovat, že jim jejich nadváha přináší do života pouze trápení a problémy.

Otec dětí nakonec celou situaci řeší předběžným opatřením u soudu a získává děti do své péče. Vzhledem k tomu, že v rodině nebyly zcela zásadní problémy, existovala zde i možnost navštívit s manželkou odborníka na vztahovou problematiku. Možná by matka dětí pochopila, že situace se změnila a ona má právo volby rozhodnout se, zda půjde novou cestou se svojí rodinou, nebo zůstane v zajetých kolejích, ale nemůže bojkotovat cestu svého manžela a dětí.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.