Věra: Jak mám vystoupit z bludného kruhu špatných mužů a životních rozhodnutí?

Zdá se, jako by byla Věra lapena stále ve stejné pasti. Vždy si vybírá špatné tipy mužů, kteří ji akorát stahují ke dnu. Co má ale udělat, aby z bludného kruhu konečně nadobro vystoupila? Poradí jí naše koučka Šárka Vávrová.

Dotaz naší čtenářky Věry: Nevím, jestli pro mě budete mít radu, ale musím to alespoň vyzkoušet. Nejsem si úplně jistá, kde začít, ale asi bude nejlepší vzít to úplně od začátku. Když mě v dětství opustila máma a odešla s jiným mužem, můj otec to nesl velmi těžce. V podstatě mě vychovala babička. S prvním chlapcem jsem utekla pryč a otěhotněla. Myslela jsem si, že mi s ním bude líp. Ale nebylo. Můj muž mě urážel, s dvěma dětmi na krku jsem ani neměla kam jít. Rodina mi jen říkala, že jsem tehdy vůbec neměla odcházet.

Pak jsem si našla dalšího přítele, opět otěhotněla, ale tahle pohádka trvala hodně krátce. Začal pít, nedával mi žádné peníze, ale já pro něj i tak dělala vše. Měli jsme spolu dvě děti. Poté jsme se zadlužili. Mé prosby k rodičům neměly žádný efekt a já se ocitla v azylovém domě. Následovaly roky plné mých chyb, jen abych se zavděčila všem.

Můj další přítel mě bezmezně miloval, ale také zakazoval, hlídal mě, měl jen své názory. Našla jsem si práci se starými lidmi, která mě moc bavila. Mé děti mezitím rostly, dcera utekla do Anglie. My s partnerem jsme jen střídali podnájmy, zadlužení jsme byli všude, ale alespoň mě měl konečně někdo rád.

Teď bydlíme v podnájmu, kde už nemůžu dál být. Přítel jel do Německa, prý abychom se měli líp. Ale vlastně nás tu nechal, nasekal dluhy, které platí z úřadu práce. Manžel mi neplatí alimenty, rodičé mé děti ani neznají a já už nemám sílu. Bojím se, kam půjdu. Miluju své děti a mrzí mě, čím si prochází. Jsem moc sama a nevím, jak a kam dál. Svůj život jsem popsala jen zhruba, ale vše je o tom, že si nevěřím, nemám za kým jít, jsem bez peněz a brzy bez bydlení a bojím se věřit komukoliv. Poraďte mi, prosím, co mám dělat. Děkuji.

Odpověď naší koučky Šárky: Dobrý den Věro, Váš příběh je ukázkou toho, jak bohužel fungují vzorce, které si neseme z dětství. Klíčovým okamžikem bylo, když vás jako malou holčičku opustila máma a vyrůstala jste u prarodičů.

Už v této době jste si vytvořila obraz toho, jak velký a nespravedlivý je svět a s touto podvědomou vizí jste šla do života. Bylo to pro vás obrovské zklamání a stejné zklamání, vám přinášejí i vaši partneři. Podvědomě si vyhledáváte typ mužů, kteří jsou nastavení na nespolehlivost a přijdou vás ve vašem partnerství zklamat.

Potvrzujete si tím svůj podvědomí vzorec, že ve vztahu budete vždy zklamaná, tak jako když vás zklamala maminka a nejspíše následně i otec. Začněte pracovat se svým sebevědomím a začněte věřit především sama sobě.

Máte stále tu největší jistotu a to jste vy sama. Jste silná osobnost a zvládla jste překonat velké překážky. Pracujte na přijetí sama sebe a na tom, že si zasloužíte lepší budoucnost. Dívejte se na svět s radostným očekáváním. Zlepšení nepřijde hned, chvíli trvá, než změníte myšlení, ale věřte, že ta změna přijde a pak je trvalá. Přeji vám hodně štěstí do budoucnosti.

Šárka Vávrová

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.