Máme rádi Jiřinku? A víte, jakou roli měla Jiřina Bohdalová v Noci na Karlštejně?

Máme rádi Jiřinku (1) - upoutávka

U příležitosti devadesátých narozenin legendární herečky Jiřiny Bohdalové uvede televize Prima speciální díl Máme rádi Jiřinku. V něm se kromě různých historek a zajímavostí spojených s ikonou českého filmu i divadla můžete těšit také na menší zoufalství pozvaných hostů, kteří si nemohou vybavit scénu, v níž se Bohdalová ukázala ve filmu Noc na Karlštejně. A nejsou sami.

Jiřina Bohdalová ztvárnila nespočet divadelních, filmových a televizních rolí. Ani se nelze divit, že si v tom ohromném množství někdy již nedokáže vybavit, jakou roli přesně hrála. Tato otázka vyvstane během jubilejního speciálu Máme rádi Jiřinku u filmu Noc na Karlštejně. Během jedné ze soutěží vyplyne, že si Jiřina zahrála i v této klasice. Ondra Brzobohatý, za jehož otce byla Bohdalová dvanáct let provdaná, si však tímto tvrzením není jistý a svou poznámkou rozpoutá na toto téma debatu. „Hrála,“ tvrdí mu neochvějně moderátor show Libor Bouček. „Hrála,“ potvrzuje sama Jiřina Bohdalová. „No ale co? Já si nemůžu vzpomenout,“ přiznává Ondra. „Já taky ne,“ odbourá všechny v sále Jiřina.

Vojta Dyk pak přijde s návrhem, jestli se nemohlo jednat o komparz. „I to je možný. Já jsem začínala ne hlavními rolemi, ale ‚kuk za vázou‘ jsem tomu říkala,“ popisuje své herecké začátky Bohdalová.

Záhada

Nevyřešená záhada se přenese i do další soutěže. Před začátkem hry s vybuchovací krabicí Libor znovu připomene Ondrovi, že Jiřina skutečně hrála v Noci na Karlštejně. „Ale já potřebuju nutně vědět jakou postavu,“ zoufá si Ondra. „To do konce pořadu musíme zjistit,“ chce mu pomoc s pátráním Vojta Dyk a obrací se k Jiřince: „A hlavně kvůli vám, abyste vy to věděla, co jste tam hrála.“

Podívejte se na záhadu s rolí Jiřiny Bohdalové v Noci na Karlštejně:

Pátrání pokračuje. Vystřihli ji?

Brzobohatý to začíná brát vylučovací metodou a zavrhne možnost, že by mohla hrát panoše. Kuba Prachař je přesvědčen, že se Jiřina objevila ve scéně v hospodě. Korunu celému pátrání ale nasadí Táňa Dyková: „Třeba tam hrála hodně a pak ji vystřihli, viď?“ otočí se na Jiřinu se svým možným vysvětlením. Záhy ale pochopí, že to tato varianta rozhodně není vítaná. „To je ještě horší!“ komentuje tuto možnost sama Bohdalová. „Tak se jí to nepovedlo, že ji museli vystřihnout… Ale jinak to byla velká role,“ dodává s ironickým humorem Jiřina.

Nakonec vše uvede na pravou míru Libor. Existují totiž hned tři různé Noci na Karlštejně – televizní, divadelní a filmová. Nicméně česká herecká legenda hrála ve všech třech verzích.

Na další zajímavosti ze života Jiřiny Bohdalové se těšte v neděli od 20:15 ve speciální show Máme rádi Jiřinku.