Seriály a filmy

30. září 2019 21:50

Jana Mrákotová

Asketický ortoped Marián Klimko z Modrého kódu se představuje

Do Rubavy se v rámci výměnné stáže na čas nastěhuje rázný slovenský lékař Marián Klimko, kterého hraje charismatický slovenský herec Marko Igonda. Jaký ale Marián Klimko je? Je opravdu tak nesnesitelný, jak se na první pohled zdá? A jak se s tímto svérázem sžil Marko Igonda?

MUDr. Marián Klimko je asketický, věřící, tradicionalistický, disciplinovaný, moralistický a řádumilovný lékař se specializací na ortopedii. Od svého příchodu vyniká schopností kritizovat vše, co neodpovídá pravidlům nebo zvyklostem. Proč tím lidi štve? Protože má obvykle pravdu. Dokáže najít sebemenší chybu a neváhá ji člověku připomenout. Nedělá to se zlým úmyslem. Prostě věří, že pravidla jsou od toho, aby se dodržovala. Život a svět má svůj přesně daný řád.

Doktor Klimko je velmi náročný a chyby neodpouští. Podívejte se, jak dokázal doslova uzemnit instrumentářku přímo na operačním sále.

Jak můžete být takhle nešikovná?

Přinášíme vám rozhovor s hercem Markem Igondou, který tohoto svérázného doktora v seriálu Modrý kód hraje.

Jak byste charakterizoval MUDr. Mariána Klimka? Já bych ho charakterizoval jako velmi omezeného člověka, který má strašně rád svou kariéru a je svým způsobem trochu egocentrik. Ale na druhou stranu pro mne představuje velmi zajímavý charakter, ptám se: Proč je takový? Co se mu stalo? Hledám, co je za tím, a právě to skryté mě svým způsobem velmi zajímá. Proč to ten člověk dělá… A myslím, že to i trochu odhalíme.

Jak se cítíte v roli lékaře? S velkým respektem! Neumím si to představit. Když jsme ráno v šest točili a ptal jsem se těch, kteří tam asistovali, jestli i oni ráno v šest operují např. mozek, říkali, že ano. Obrovský respekt před touto prací.

Bojíte se doktorů? Ne, mám hodně dobrých kamarádů mezi lékaři, bez kterých už bych tu asi nebyl.

Jaký jste pacient? Velmi poslušný, protože potřebuji být zdravý. Jakmile cítím jakoukoliv indispozici, jsem v nekomfortní zóně.

Jak se udržujete zdravý? Denně cvičím.

Jaké úrazy máte na svém kontě? Já mám úrazy většinou z práce a sportu. V podstatě celou levou stranu mám dolámanou, teď jsem měl na vystoupení bohužel také jeden úraz. Nikdy v životě jsem nebyl operovaný, až teď poprvé ve 44 letech. Vykloubil jsem si rameno a utrhl jsem si šlachu, takže mi ji museli zašívat.

Jak jste na tom s první pomocí? Mám kurz záchranáře, mám zbrojní pas, vlastním zbraně, takže pravidla pro poskytnutí první pomoci potřebuji a musím znát. Stále jsem na cestách a už jsem zažil bohužel i několik setkání se smrtí.

Musel jste někdy první pomoc poskytnout? Samozřejmě. V bazénech apod. Máme hausbót na řece a také lodě, takže je třeba mít záchranářský kurz, jinak nedostanete průkaz.

Zůstáváte v krizových situacích klidný? Já mám rád krizové situace. V tu chvíli žiješ. Je to to nejlepší, co může být.

Co nejraději děláte, když nic nemusíte? Já jsem byl vždycky strašně rád se svojí ženou a dcerou. Když byla maličká, to pro mě bylo úplně nejkrásnější. Když chci odpočívat, jdu na kajak, kolo, motorku, jdu do hor. To je můj velký relax. Ale já moc neumím odpočívat, neumím si to užít. Moje žena mi vždy říká, že žiju v budoucnosti, ale stále přitom cítím ten přítomný okamžik. Jako kdybych byl někdy rozpůlený…

Co dalšího přinese pokračování seriálu Modrý kód, můžete vidět v ukázce již nyní.

Další díl Modrého kódu uvidíte ve středu 2. 10. ve 20.15.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 9. 2023

Nadcházející den by měl být vynikající, Berani. Máte tendenci pracovat s energií, která nemá u ostatních znamení obdoby, a dnes za svou píli sklidíte odměnu. V těchto dnech se jen zřídkakdy najde někdo tak svědomitý jako vy a zasloužíte si uznání. Nicméně, jak dobře víte, čeká vás ještě mnoho kopců, které musíte zdolat.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.