Charismatičtí muži v Čechách vymřeli. Hlavní postavu Modrého kódu jsme hledali dlouho, říká kreativní producent Ivan Vodochodský

Modrý kód - Ivan Vodochodský

O nedostatku charismatických herců v Čechách a nejen o tom jsme si povídali s kreativním producentem Modrého kódu. Ivan Vodochodský nestojí jen za (televizní) plotnou, odkud ho většina diváků zná, ale soustředí se i na velké televizní projekty. Modrý kód je jedním z nich.

Když se zeptáte Ivana Vodochodského, který má na svědomí třeba i úspěšný seriál Ohnivý kuře, co ho jako jednoho z tvůrců seriálu zaujalo nejvíce na námětu Modrého kódu, odpoví velice jednoduše. "Že tam nejde o kecy, ale jde tam o život," vystřelí bryskně odpověď.

Modrý kód se totiž jako jeden z prvních českých seriálů pokusí přinést do života českému divákovi opravdové lékařské drama z nemocničního prostředí, které nemá fungovat jen jako kulisa pro příběhy o vztazích sestřiček a lékařů.

Návrat Sabiny Laurinové na televizní obrazovky

Překvapením seriálu Modrý kód je i nezvyklé obsazení herců a hereček. Urgentnímu příjmu vládne pevnou rukou sestra Mery, kterou představuje Sabina Laurinová. Drobná blondýnka se na televizních obrazovkách už dlouho neobjevila a v Modrém kódu ji diváci snad ani nepoznají. Byla Sabina Laurinová jasnou volbou na tuto roli?

"Řekli jsme si, že je na čase vytáhnout ji z princeznovské škatulky. Sabina je sestra Mery, která nemá čas na svůj osobní život, oddělením urgentního příjmu je milována a někým i nenáviděna. V této roli je výborná," říká Ivan Vodochodský.

Hlavní roli v novém primáckém seriálu zastane herec a režisér Marek Němec, jenž se velkým televizním projektům doposud vyhýbal.

Podívejte se na celý rozhovor, v kterém dojde i na téma nedostatku charismatických mužů, hledání jména pro celý seriál a další záležitosti, které tvůrci tak velkého televizního projektu musí řešit.

Modrý kód uvidíte na Primě už 25. března ve 20.15 na Primě!

Uložit


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.