Co to znamená Modrý kód? Podívejte se, co říká doktor Hofbauer

Modrý kód - Marek Němec o Modrém kódu

Víte, co je to "modrý kód"? Kromě toho, že se jedná o nový seriál televize Prima, který mimořádně předpremiérově odstartuje v sobotu 25. března ve 20.15, jedná se také o heslo s jasným významem.

Modrý kód se totiž vždy rozezní na pohotovosti v momentě, kdy jde o život. Nechte si pravý význam vysvětlit doktorem Davidem Hofbauerem v podání Marka Němce.

Na Modrém kódu – seriálu z urgentního příjmu – spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů, lékařů a zdravotníků. Tvůrci tak divákům věrně přiblíží, jak pracují lidé, kteří každý den bojují o život svých pacientů. „Modrý kód bude dynamický, svěží. Případy jsou zajímavé a častokrát až šílené tak, že, myslím, budou diváky bavit,“ láká na televizní novinku herec Marek Němec alias excelentní chirurg David Hofbauer a dodává: „Modrý kód, věřím, nabídne neotřelý pohled na to, jakým způsobem to v lékařském prostředí funguje. A doufám, že bude dál bavit i naše postavy, to bych si přál. Aby příběhy pacientů i lékařů diváky zajímaly.“

Všichni mají svůj důvod být v Rubavě

Srdcem seriálové nemocnice Rubava je oddělení urgentního příjmu, kde se odehrávají pacientská i lidská dramata, o které v ději nebude nouze. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Každý z nich má svůj příběh, jenž budou diváci postupně rozplétat. V jednotlivých rolích se představí řada oblíbených herců, ale i neokoukaných tváří. Diváci se tak kromě Marka Němce mohou těšit mimo jiné na Jiřího Štěpničku v roli primáře, Sabinu Laurinovou jako vrchní sestru, Romana Zacha jako neurochirurga, Igora Chmelu v roli anesteziologa či mladou herečku Evu Josefíkovou, která se po rolích princezen představí jako lékařka. V dalších postavách bude možné vidět také Mariku Procházkovou, Sandru Novákovou, Evu Burešovou, Kateřinu Brožovou nebo Filipa Cíle, Ondřeje Rychlého, Štěpána Benoniho a mnoho dalších, kteří se stanou neoddělitelnou součástí dění na pohotovosti nemocnice Rubava.

Zajímavostí a absolutním unikátem seriálu Modrý kód je i fakt, že v ateliérech, kde se seriálová novinka Televize Prima natáčí, je postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které tak přispívají k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků.

Modrý kód v předpremiéře v sobotu 25. března a od 27. března každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek