Dnešní Modrý kód: Bezdotyková milostná scéna a jedno velké loučení…

Dnešní díl Modrého kódu přinese napětí, nostalgii i romantiku. Jeho natáčení se ale vzhledem ke koronavirovým opatřením a k obavám o zdraví herců neobešlo bez komplikací. Dívejte se ve 20.15 na Primě na seriál Modrý kód.

S tou největší se musel režisér Lukáš Buchar poprat při natáčení milostné scény Patricie Pagáčové s Davidem Gránským. Bezpečnostní a hygienická opatření totiž milostným scénám nepřejí. A tak se dva mladí herci ocitli každý na jedné straně postele a v rouškách. „I když jsme všichni testovaní, nosíme roušky a sundáváme je až na ostrou. A nesmíme se líbat. Dneska bychom za normálních okolností s Davidem Gránským natočili polibek, ale nešlo to. Bylo to srandovní, na konci každé klapky jsme se s Davidem rozesmáli.“

Podívejte se na video ze seriálu Modrý kód:

Tahle scéna patřila k těm, které se původně měly natočit ještě před koronapauzou, nebýt však hereččiny nevolnosti. „Poslední natáčecí den před vyhlášením nouzového stavu jsem přijela na natáčení a nebylo mi dobře. Tak mě raději poslali zase domů a nenatočila jsem nic. Nakonec z toho byl jenom zánět nosohltanu, ale nikdo nechtěl nic riskovat,“ vysvětluje Pagáčová.

Se zdravotními lapáliemi se během natáčení tohoto dílu potýkal i herec Tomáš Měcháček. Ten svůj poslední natáčecí den zakončil přejezdem ze seriálové nemocnice do skutečného špitálu. „Praskla mi achilovka. Šel jsem si zahrát nohejbal a to jsem očividně neměl dělat. Jedu teď na příjem, zítra mě čeká operace,“ prozradil po natočení svého posledního obrazu v Modrém kódu. „Končím dobrovolně. Na začátku bych nevěřil, že tady budu tak dlouho. Bylo to krásné, ale aby mohlo něco nového začít, musí něco jiného skončit,“ vysvětlil důvod, kvůli kterému diváci Modrého kódu uvidí jeho postavu, doktora Adama Brejchu, dnes naposledy. Jeho plány ale překazila korona. „Vůbec nevím, co teď budu dělat. Měl jsem naplánovanou na duben dovolenou v Itálii, ale teď nemám naplánovaného nic. Chci dělat svoje věci a rehabilitovat,“ dodal Měcháček.

Dnešní díl Modrého kódu přinese i drama. V epizodní roli týrané manželky Martínkové ho na sebe bere herečka Marie Štípková. Maskéři ji změnili k nepoznání! Během její záchrany dojde ke rvačce. „Vzpomínám si, že na lokaci bylo málo místa, a tak tahle rvačka musela mít v podstatě svoji choreografii. Nazkoušeli jsme ji s kaskadérem asi během patnácti minut. Další zhruba hodinu jsme točili,“ popisuje herec Jakub Štěpán, který dnes v roli záchranáře Petra schytá pořádnou ránu.

Předposlední díl této sezony uvidí diváci Modrého kódu dnes ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.