Seriály a filmy

10. září 2018 10:25

Jana Mrákotová

Doktor David Hofbauer z Modrého kódu se dnes loučí a kolegové vzpomínají

V dnešním díle seriálu Modrý kód diváci uvidí odchod Davida Hofbauera do zahraničí. Nebude nouze o slzy a celkově bude Davidův odchod velmi emotivní. Nejhůř vše nese Mery.

Dnešním dílem v seriálu Modrý kód končí oblíbený David Hofbauer, který se rozhodne vyřešit svou životní situaci a odchází na stáž do Londýna. Jeho odchod nenechává nikoho lhostejným. Nejhůř nese celou situaci Mery.

Podívejte se na upoutávku.

Marek Němec končí

V seriálu tak končí herec Marek Němec, který si za dva roky, kdy Modrý kód natáčel získal nejen srdce divaček, ale oblíbený byl i u kolegů ze štábu. Jak na něj vzpomínají. Pár z nich jsme se zeptali.

Roman Zach (Rasputin)

Nejlepší zážitek s Markem Němcem na natáčení?

"S Markem jsme měli výhodu, že jsme cítili podobně, když nám ty naše texty někdy neseděly, tak jsme se ho nenaučili a pak jsme to na ostrou dávali z hlavy. A většinou to nějak padlo, jemnou koordinací textu a tak, aby střihači věděli, kdy mají střihat. Když jsme spolu točili, tak jsme byli většinou i rychlejší. To mi bude chybět, mám rád to podobné cítění. V Modrém kódu byly scény mezi námi občas vyhrocené, tak jak to třeba v životě mezi chlapama není, tak jsme se snažili, aby to nezavánělo patosem a probruslili jsme někde uprostřed, aniž bychom si to museli říkat. To je to co mám rád a s pár lidmi to tak mám."

Sabina Laurinová (Mery)

Co říkáte na odchod Davida?

"Ty dva roky jsou velmi vyčerpávající, já jsem hodně omezila svoje divadelní projekty, ale Marek se paralelně se seriálem divadlu stále věnoval, protože nechtěl odmítnout nasmlouvané věci. Muselo to být pro něj abnormálně náročné. Je to věc nás všech, ale dokážu to rozhodnutí pochopit. Člověk sám pořád přemýšlí, jak dlouho je schopný unést ten zátah a energii. Na druhou stranu, tím pádem se příběh musel nějak uzavřít a vzhledem k tomu, že David bral v poslední době na obraze léky na utlumení svých psychických problémů, tak začal být nespokojený sám se sebou. Kdyby Marek neodcházel, tak by náš vztah pokračoval dál… Takže se nabízelo, že David dostal nabídku na stáž v Londýně a původně si Mery myslela, že pojede s ním. David byl velmi komplikovaná osobnost, ale myslím si, že se jako lidi s Mery našli a pomohli si. Díky svým povahám otevřeli něco v tom druhém, jak to bývá ve vztahu, co by asi sami nedokázali. David začal být lidštější, laskavější, začal mít pocit, že uměl být i obětavější a Mery přestala být díky němu úzkoprsá žena, která si velmi hlídá svoji práci, protože nemůže mít děti. Ta práce byla její hlavní dítě. Uvědomila si díky Davidovi, že je odvážnější, že umí být vnitřně plnější, barevnější. Tihle dva lidi navzájem do sebe zapadli jako kostičky, stejně tak jsme si sedli jako Marek a Sabina a stali se z nás velcí přátelé. Mrzí mě že Marek končí, protože mě bavila naše souhra a měli jsme vybudovanou základnu lidí, kteří lidi ten vztah sledovali, a najednou se to přetrhlo. Je fakt je že já zatím zůstávám a musím náš rozchod – jako Mery i jako Sabina nějak zpracovat. On takový rozchod filmový je podobný tomu normálnímu. Najednou se cítíš, že ti odpadne kus těla. Člověk se musí znovu zmátořit a jít dál a všechny tyhle věci člověka posilujou."

Jan Rosák (profesor Hofbauer, Davidův otec)

Jak se vám hraje s kolegy, nejvíc scén jste měl právě asi nejvíc s Markem Němcem?

"On je vynikající herec a je hodně přizpůsobivý. Přestože hraje takového neustále podmračeného a soustředěného, pokud nemá záchvaty maniodeprese, tak v civilu je neskutečně vtipný. Musím na něj prozradit, že kdyby sháněli nový hlas pro Spejbla a Hurvínk, nebo Jů a Hele nebo Luďka Sobotu, tak by je všechny mohl zastoupit. Je neskutečně talentovaný imitátor! Pro nás tedy „bohužel“, protože to zkouší i na nás, když se dělá kamerová zkouška, tak tu svoji repliku odříká třeba jako Jů a Hele, a to je ohromná sranda a já to samozřejmě nevydržím, vyprsknu a rušíme."

David Gránský (Maty Bojan)

Jaké jsou vaše pocity z Markova konce v seriálu?

"Mně je strašně líto, že Mára ukončil natáčení, ačkoli to chápu a přejeme mu všichni hodně štěstí. Natáčení s ním bylo vždycky v duchu neuvěřitelný zábavy. Těším se, že se zase někdy potkáme ať už při práci, nebo v osobním životě, protože jsme se vždycky neuvěřitelně nasmáli. Zejména když jsme se sešli na place já, Sabina a Marek, tak jsme měli neustálý záchvaty smíchu a byl to vždycky on, co dělal tu dobrou náladu, takže musíme najít nějakého dobrovolníka, který si tuhle škatulku na sebe vezme. Těch zábavných momentů bylo spoustu, my jsme se třeba lechtali, když jsme vstupovali do úplně vážného záběru. Takže on mě polechtal a vycházel jsem a ještě jsem se pomalu smál. Naopak byl neskutečně chápavej v tom, když se někdo spletl nebo přeřekl, tak on byl ten, kterej to uklidňoval a byl nad věcí a pořád v zenu. On je takovej i v osobním životě a i se tak ukazoval na obrazovkách a proto ho diváci mají rádi. Tak uvidíme třeba doktor Hoffbauer neskončil nadobro."

Jakub Štěpán (záchranář Petr)

Po dvou letech odchází váš herecký kolega Marek Němec. Co jako jeho kolega na tuto změnu říkáte? Bude vám chybět?

"Mára má skvělý humor. Vždycky než se začalo točit, tak jsme oba dva měli záchvaty smíchu, protože on věděl, že vždycky, když se potkáme, tak budu recitovat nějakou odbornou báseň, kdy se ostatní budou modlit, abych to řekl správně, protože to často byly prekérní slovíčka. Obdivuju na něm i to, že on za celou dobu, co tu byl, nebyl nikdy naštvanej ani unavenej."

Sledujte dnešní díl seriálu Modrý kód a odchod Davida Hofbauera na Primě již ve 20.15.

Díly Modrého kódu a také další zajímavosti ze seriálu můžete sledovat i online.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.