Kam až může člověka dostat alkoholismus? Třeba do kontejneru. Sledujte Modrý kód

Modrý kód (26) - upoutávka

Otec Mery najde na sídlišti v popelnici totálně opilého muže. Ukáže se ale, že se nejedná o bezdomovce, ale známou firmu ze sídliště, opilce Pepíka.

Celý případ je ale poněkud zamotaný. Muž je opilý, podchlazený, ale zároveň má v krvi zbytky antabusu, tedy léků používajících se pro léčbu alkoholismu. Navíc mu v uchu Aleš při vyšetření najde velkého brouka. Kdo si s ním chtěl vyřídit své účty?

Případ domácího násilí

Po vyšetření policií se ukáže, že muž dlužil po sídliště mnoho peněz. Když do nemocnice dorazí jeho manželka Anička, kamarádka Mery, ukáže se, že ani ona není zcela zdravá. Po těle má pohmožděniny a modřiny a vypadá to, že se stala obětí domácího násilí. Jenže dokázala by sama hodit muže do kontejneru? Nebo ho trávit antabusem?

Saša a Prokop mají za sebou atestační operace, zdaleka ale nemají ještě vyhráno – čekají je totiž ještě zkoušky. Saša je navíc strašně naštvaná na Prokopa, když se ukázalo, že nepochází z bohaté rodiny, ale z normální hornické. Naprosto odmítá připustit, že by ji Prokop chápal jakkoliv jinak než jako možnost, že se dostane do lepší společnosti.

Docent Staněk má problém

Po autonehodě přivážejí primáře rubavské kardiologie docenta Staňka s pěkně polámanou nohou. Ještě než začne operace, David zakročí. Staněk totiž nesmí dostat anestezii kvůli problémům se srdcem, o kterých ale nikomu neřekne. Davidovi ale samozřejmě nikdo nevěří a chtějí se beztak pustit do operace…

Modrý kód sledujte ve středu od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek