Seriály a filmy

5. listopadu 2018 10:26

Jana Mrákotová

Markéta Hrubešová se v Modrém kódu ocitne v ohrožení života

V dnešním díle seriálu Modrý kód dojde k vážné autonehodě, při které je vážně zraněná Monika Brázdová, manželka Štěpána Slavíka. Moniku hraje v seriálu Markéta Hrubešová. Natáčení této bouračky bylo velmi akční.

Diváci už se s postavou Moniky Brázdové setkali. Manželka Štěpána Slavíka je velmi akční žena. Vybudovala úspěšnou firmu, je atraktivní, úspěšná. Bohužel jí do života zasáhne vážná autonehoda. V lese ji srazí čtyřkolka a vážně ji zraní. Podívejte se na ukázku z dalšího dílu Modrého kódu.

Uvidíte v pokračování Modrého kódu

Každé natáčení autonehody je velmi náročné, a to nejen pro herce, ale i pro celý štáb. Vše musí být do detailu naplánované a velmi pečlivě připravené. Místo herců nastupují do akce obvykle kaskadéři. Markéty jsme se zeptali, jestli se jí ale někdy stalo, že musela natáčet scénu, která byla nebezpečná a kaskadérku neměla? „Natáčení bývají mnohdy docela dobrodružná. Letní scény se zásadně točí v zimě a naopak, tak by se občas hodila i nějaká příprava pro otužilce. A taky když je ve scénáři zmínka o nějakém zvířeti, většinou zpozorním. Jednou mi totiž „zaručeně vycvičená“ kočka prokousla ruku. Následoval odjezd do nemocnice a tetanovka... Takže vím, o čem mluvím. Ale už jsem se taky v dubnu koupala v princeznovských šatech v horském vodopádu. Měl 6 °C...,“ vzpomíná s úsměvem sympatická herečka.

Kateřina Popelková, kaskadérský dubl Markéty Hrubešové

Natáčení se nesmí ohrozit. Produkce proto obsadila do této náročné scény za Markétu Hrubešovou kaskadérský dubl v podobě Kateřiny Popelkové. Jak se ale žena k tomuto spíše chlapskému povolání dostane, se dozvíte v rozhovoru.

Napadlo vás někdy, že budete koketovat s kaskadérstvím?

Párkrát jo, ale spíš to byl sen. Líbí se mi chlapské věci, právě bojové sporty, kterým se věnuji asi od čtrnácti let. Myslím si, že jsem docela soutěživá. Jezdím po různých turnajích. Kaskadéřina je pro mě výzva. Minimálně si to vyzkoušet.

Jak jste se k této profesi dostala?

Byla jsem na castingu na film Jan Žižka. Odchodila jsem si i kurz, který měl deset lekcí, tam jsem se seznámila s jedním kaskadérským trenérem, který mě doporučil vašemu koordinátorovi kaskadérů Mírovi Manhartovi, takže jsem se k tomu dostala přes ten kurz. Už jsem pro Modrý kód dělala dvě věci, ale rozhodně jednodušší než je srážka se čtyřkolkou. Byla jsem jako spolujezdec při bouračce a na jaře jsem se plazila pod ostnatým drátem v uniformě.

Co vás na práci kaskadérky láká?

Bude to spíš to sebepřekonání. Nebudu zastírat, že z toho nemám strach. Jsem z těch věcí nervózní. Je to taková ta touha to pokoušet, tak dlouho, dokud se to nezlepší.

Fotky z natáčení najdete v naší fotogalerii pod článkem.

Jak celá srážka se čtyřkolkou vypadá, uvidíte v Modrém kódu 5. 11. ve 20.15.

Modrý kód sledujte také online.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.