Seriály a filmy

21. března 2019 11:43

Jana Mrákotová

Modrý kód a Český červený kříž opět zachraňují lidské životy

Televize Prima ve spolupráci s Českým červeným křížem připravila již podruhé osvětovou kampaň základů první pomoci. V těchto dnech se tak na obrazovkách druhé největší komerční stanice můžou diváci potkávat se svými seriálovými hrdiny v několika spotech, ve kterých jim názorně ukazují jednotlivé úkony, které je nutné udělat při zachraňování lidských životů.

Další série pěti samostatných instruktážních spotů s herci z Modrého kódu, který sledujte také online, je zaměřena opět na jedny z nejčastějších situací, kdy každá vteřina a pomoc napomáhají záchraně lidského života – epilepsii, infarkt, odstranění klíštěte, popáleniny a cukrovku. Navazují tak na první řadu kampaně, ve které účinkovali Sabina Laurinová, Jiří Štěpnička, Marek Němec, Kristýna Frejová a Eva Josefíková. Aktéry jednotlivých částí osvětové kampaně s názvem „Když jde o život“ jsou opět herci z oblíbeného seriálu Modrý kód, tentokrát David Gránský, Eva Burešová, Tomáš Měcháček, Ondřej Rychlý a Sandra Nováková.

Spolupráce je velmi prospěšná

„Druhá řada spotů navazuje na úspěch loňské první řady a na její ohlasy ze strany televizních diváků. Jsme rádi, že se díky edukačním spotům podařilo zachránit řadu lidských životů. Letos osvětovou část televizní kampaně doplníme o komunikaci v dalších online, tiskových a outdoorových médiích,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima.

„Jsme potěšeni, že se nám společně podařilo realizovat pokračování úspěšné kampaně Když jde o život. V pětici nových spotů jsme se tentokráte zaměřili i na témata, která po odvysílání první série spotů zajímala veřejnost. Věříme, že díky jejich pojetí a jasné instruktážní formě prezentované oblíbenými herci seriálu Modrý kód pomohou nejen v situacích, když jde o život,“ uvádí Miroslava Jirůtková, vedoucí Programového oddělení Českého červeného kříž.

Podívejte se na jednotlivé spoty

Popáleniny - David Gránský

Cukrovka - Eva Burešová

Epilepsie - Tomáš Měcháček

Klíště - Sandra Nováková

Infarkt - Ondřej Rychlý

Modrý kód sledujte každé pondělí a středu.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.