Modrý kód: Bíba se strašně naštve na Bojana. Proč?

Modrý kód (15) - upoutávka

Chce podstoupit Davidovu experimentální léčbu. O tom ale její manžel samozřejmě nechce ani slyšet!

Davidovi se naplno rozjel další záchvat. Ani Rasputin není „v pohodě“, neustále ho trápí, že jej na urgentu poznal jeden z doprovodu pacienta a odhalil jeho pravou identitu. Svůj problém řeší i s Bojanem. Cítí, že by měl opustit své současné působiště v Rubavě. To se ale Bojanovi vůbec nezamlouvá. Naopak má pro schopného lékaře významnou nabídku.

Petra zachránkyně

Pronikneme také do příběhu sestřičky Petry. Ta pochází ze sociálně slabé rodiny a snaží se všelijak podporovat svojí matku a malou sestřičku, které žijí v naprosto nevyhovujícím zahradním domku, protože nemají na nájem. Když od nich ráno odchází do práce, je Petra svědkem incidentu, kdy malý chlapec spadne do jímky.

Chlapce hlídal jeho dědeček, který si jen odskočil na poštu. Tvrdí ale, že jeho vnuka měla hlídat Petřina matka, která bydlí vedle. To by byl samozřejmě velký problém. Petra chce tento problém vyřešit a má strach, aby se neprokázalo, že tragický incident byl skutečně vinou její matky. Její nedůvěra ale ještě prohloubí její už tak špatný problém s matkou.

Tenhle kluk má problém

Dalším případem je mladík, kterého přivážejí na „dojezdu“ tanečních drog. Jak se ale ukazuje, drogy určitě nejsou jeho jediným problémem.

Bolest nohy provází i velká, dlouhotrvající bolest hlavy.

Největším problémem další pacientky je nedostatek zájmu rodičů. Sofie má transplantovanou ledvinu, kterou tělo odmítá přijmout. To se většinou děje v momentě, kdy pacient dostatečně neužívá imunosupresiva. Dívka si tvrdí, že je bere tak, jak má. Její lékařce Lucii ale začíná být jasné, že důvod zdravotních problémů leží někde jinde…

Kolaps Bíby

Bíba opět zkolabuje v nemocnici. Její problém je evidentně akutnější, než se komukoliv zdálo. Svému muži navzdory se rozhodne zavolat Davidovi a požádat ho o jeho experimentální léčbu. Bíba je hlavně nešťastná z toho, že se ji její manžel snaží tolik chránit. Když se potom Bojan naštve kvůli experimentální léčbě na Davida, jindy klidná Bíba doslova vybouchne.

Modrý kód sledujte v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek