Modrý kód: Dokáže se Prokop obětovat pro přítele svého otce, nebo je pro něj důležitější kariéra?

Modrý kód (10) - upoutávka

Prokop nesnáší poměry, ze kterých pochází. Když jej tedy otec požádá o službu, která by ho mohla stát kariéru, bude hodně zvažovat, zda čin provést nebo nikoliv...

V Rubavě se koná myslivecký hon, kterého se účastní z povinnosti také Saša a její matka. Saša v lese najde postřeleného myslivce a odveze jej rovnou do nemocnice. Tam k případu Mery pozve i Davida, s čímž má Saša logicky problém a chce ho z případu vyštípat. Tento problém bude řešit i s primářem.

Naštvaná Saša toho má dost

Fakt se naštve, když jí nikdo nechce ohledně odebrání případu Hofabauerovi vyhovět, a na operaci pacienta s jednou ledvinou, kterou má prostřílenou jako řešeto, nakonec místo Saši dorazí Prokop. Jakou výmluvu Saša použije, aby jej na operaci vyslala? Vymyslí si, že ji David kromě šikany dokonce sexuálně obtěžuje!

Se zajímavým zjištěním a návrhem přijde nicméně Saši matka. Když s ní její dcera řeší, že chce Davida obvinit ze sexuálního obtěžování a vůbec už s ním nechce nic mít, prozíravá matka po ní chce přesný opak. Proč? Samozřejmě to má své důvody…

Kuriozní případ a opilý anesteziolog

Dále na Urgentní příjem přivezou pacienta rovnou z postele: kvůli sexuálnímu zážitku, kdy jej partnerka až příliš přiškrtila! Muž má rozdrcené kosti v hrtanu. Pacienta ohrožují nejen jeho zranění, ale i Viktor. Ten je k případu povolán coby anesteziolog, ale protože opět „není ve formě“, tedy má kocovinu a je stále opilý, je pro pacientem rizikem i on.

Mladý muž přivezený přímo z oslavy 18. narozenin, to je další případ pro urgent. Nikdo neví, co mu je, ale pravděpodobně má nějaký problém s ledvinami. Nakonec se ukáže, že chlapec trpí virulentní meningitidou. Sice se nepřenáší vzduchem, ale pozvracel Vali. Ta si tedy nyní naordinovala karanténu do doby, kdy se zjistí, jestli ji pacient také infikoval…

Obětuje se Prokop pro otce?

Přivezou i pacienta z dolu s vykloubeným ramenem. Problém ovšem je, že se nadýchal zplodin a popálil si plíce. A mnohem větší problém je, že za Prokopem přijde jeho otec, kolega pacienta s tím, aby zfalšoval jeho krevní testy, aby nebyl vidět případný alkohol, který by se v ní dost možná nacházel. Společně totiž večer předtím zapíjeli narození jeho vnuka.

Lucie ukončí vztah s Tomem, už ji nebaví být vždy ta druhá. Navíc ji napadne, že by si mohla vzít po dobu, kdy bude Vali v karanténě, její dceru Růženku k sobě.

Sledujte Modrý kód ve středu ve 20.15 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky opilost podvod původ