Modrý kód: Když chlapec spolkne leptavou baterii, je to případ přesně pro Vali

Modrý kód (7) - upoutávka

Pondělní večer bude na Primě ve znamení několika dramatických případů, ale i osobních trablů dam z Urgentního příjmu.

Na urgentní příjem přivezou malého chlapce, který má vážně zdravotní obtíže. Matka se sice domnívá, že se jedná o virózu, protože ale chlapec výrazně sliní a zvrací, je jasné, že se děje něco vážnějšího.

Baterka popálila jícen

Vali nakonec poměrně rychle odhalí, z čeho obtíže pramení, chlapec spolkl nějakou věc, která vypadá jako knoflík. Jenže knoflík by mu nezpůsobil takové obtíže… jedná se o něco úplně jiného a mnohem, mnohem nebezpečnějšího – baterku z plyšového medvídka. A zdravotní sestra Jana začíná „vyšilovat“ jako z každého dětského pacienta…

Sledujte také náš medicínský speciál Modrý kód na webu Prima ZOOM a můžete porovnat, jak to v takových případech chodí v praxi!

Hemofilie jako překážka svatby

Dále přivážejí mladého hemofilika po pádu na schodech. Prý „zapíjel“ svobodu. Ženit se ale vlastně vůbec nechce, svoji nastávající nechce ani v nemocnici. Sám si totiž v důsledku své nemoci připadá méněcenný.

Zvratitelná demence

Dalším pacientem je dehydrovaná zmatená žena, která trpí demencí a ztratila se svému manželovi. Ten s ní strávil celou noc v lese. Muž lékařům vysvětlí, že jeho žena trpí stařeckou demencí a nechce proto žádné infuze ani vyšetření, už svoji ženu nechce vystavovat dalšímu zbytečnému stresu. Primář Bojan ale nakonec odhalí závažnou věc. Jeho žena totiž vůbec není nemocná a její duševní stav je dost možná zvratitelný!

Starostka přijde za Bojanem s tím, že ví, proč je David Hofbauer v Rubavě a v podstatě začne vyhrožovat tím, že vše nechá vyplout na povrch. To by ovšem urgentu přineslo nechtěnou publicitu, které se chce Bojan zejména kvůli Rasputinovi vyhnout. Starostka má jedno přání, respektive podmínku, aby se schopný David více věnoval její dceři. Ale co na to on řekne?

Problémy ve vztahu

Za Mery opět dorazí její nápadník. Sice trošku zhrzený z toho, že nepřišla na smluvené rande, ale s dalším pozváním. Nakonec se ale vše vysvětlí, protože ani Mery o původní schůzku nechtěla přijít. Dohodnou se tedy na nápravě.

A skutečnou nápravu vztahu už začíná požadovat i Lucie. Ze společného dne s Tomášem totiž opět nebude nic. A vtípky už ji začínají přestávat bavit.

Sledujte Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek
Štítky hemofilie