Modrý kód: Prokopa a Sašu čekají atestační operace. A toho budou mít „plné kecky“

Modrý kód (25) - upoutávka

Atestační operace nejsou legrace, oba jsou proto trochu nervózní. Saša se sice tváří, jak je v klidu, a dělá si z Prokopa legraci, že není dostatečně sebejistý. Prokop má dělat resekci střev, pro Sašu je na sále „připravena“ totální gastrektomie u onkologického pacienta.

Saša navíc doufá, že když má nad její atestační operaci dohled otec Davida Hofbauera, šlo by si úspěch tak trochu pojistit. To ale tvrdě narazí. David totiž zcela nesouhlasí s její atestační prací, takže o nějakých přímluvách nemůže být řeč…

Na urgentu je velký nedostatek lékařů. Když tedy přivezou vážně zraněného muže, David si vedle Aleše vyžádá i Prokopa. Ten se sice chce připravovat na atestační operaci, jenže práce na urgentu se neptá…

I David je člověk?

Profesor Hofbauer dokonce za Prokopem dorazí přímo na sál. A kupodivu David projeví i svoji lidskou stránku a rozhodne se otce požádat, aby už po Prokopovi nežádal další atestační operaci po výkonu, který předvedl na sále.

Líbit se to ale nebude Saše. Vzhledem ke změnám na sále totiž dostane Prokopovu operaci, tedy resekci střev.

Zlomená noha

Další pacientkou je žena, kterou „chytla druhá míza“ – vrhá se do adrenalinových sportů, „paří“ s mladými a naplno si užívá života. Po úrazu na lyžích a noci strávené na svahu to ale vypadá, že se sporty bude mít utrum.

Za Vali dorazí s velkými díky pan Hojer. A představte si, že se bude chovat úplně normálně a ještě Vali „vytrhne“ trn z paty!

Vali totiž musí okamžitě na příjem, kam přivážejí mladou těhotnou dívku:

Sdílejte článek
Štítky zkouška