Modrý kód: Rasputin bude mít velký problém. I když ho nezavinil, hrozí mu policejní vyšetřování

Modrý kód (3) - upoutávka

V Rubavě bohužel není o extrémní situace nouze. K jedné takové se v nonstopu dostane i Rasputin, a protože je to čestný muž, samozřejmě zakročí. Aby ho to nakonec ale nestálo životní svobodu. Alespoň získá v této nelehké životní situaci blízkého přítele.

Rasputin se shodou náhod v nonstopu připlete ke rvačce, která vyústí ve vážné zranění místního gamblera. Ačkoliv muž vše právě včasným zásahem Rasputina a následným ošetřením na urgentním příjmu přežije, rozhodne se ze situace „vytřískat“ vše, co lze a chce Rasputina zažalovat.

Publicitu nikdo nechce

To by ovšem nebylo ideální ani pro rubavskou nemocnici, ale zejména pro něj samotného. V Rubavě se totiž skrývá před svou minulostí a jakákoliv publicita mu rozhodně uškodí.

Na příjmu budou ale lékaři řešit i další zajímavé případy. Do nemocnice přivedou dva náhodní kolemjdoucí ženu, která vypadá, že bude právě rodit. Během operace ale lékaři zjistí děsivou skutečnost – žena již dítě porodila a nikdo neví, kde. Začíná závod s časem a o život nemluvněte!

Co je skutečným důvodem problémů?

Do třetice se na urgentu ocitne mladý chlapec, který tvrdí, že spadl z kola. Doktorce Růžičkové ale dojde, že tohle rozhodně nebyl pád z kola, ale rvačka:

Překvapivě vše odhadne správně, i když příčina jeho problémů bude ležet někde úplně jinde. A bude to „zdravotní bratr“ Honza, kdo nakonec chlapci vysvětlí, že život není černobílý a není nutné jej vzdávat.

Další případy z urgentního příjmu sledujte v seriálu Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě!

Ještě více zajímavostí, novinek i kuriozit z lékařské praxe najdete ve speciálu Modrý kód na Prima ZOOM.