Modrý kód: Rubavské nemocnici hrozí zámožný podnikatel likvidací. Kvůli operaci jeho dcery

Práce na urgentním příjmu občas vyžaduje rychlá rozhodnutí. Jedno takové bude muset učinit i Rasputin. Otázkou je, jestli toho nebudou všichni později litovat...

Kid se chce stůj co stůj dostat za svým bratrem do Německa. Z nějakého důvodu si myslí, že by mu mohl telefonní číslo na jeho bratra sehnat David. Ten ale o ničem takovém nechce ani slyšet.

Svatební "veselí"

Na urgentu bude plno – do skupiny svatebčanů cestou na obřad najel omylem autobus. Zraněných je mnoho, některých lehce, některých bohužel těžce.

Nejhůře je zraněná nevěsta, která má vážný úraz hlavy. Rasputin je naštěstí zkušený neurolog a rovnou se do operace, u níž záleží na vteřinách, za Davidovy asistence pustí.

Arogantní podnikatel

V mezidobí se ovšem přijde na to, že nevěsta je dcerou významného podnikatele Havleny. Ten se na urgentu samozřejmě chová, jako by mu to tam patřilo – arogantně! Jak vidno má ale ke svému chování důvod. Jeho dcera má totiž tumor na mozku a má již v Praze u nejlepšího neurologa v České republice, profesora Kaisera. Rasputin ani David by operaci takto náročnou samozřejmě neprováděli, jenže pokud se do ní nepustí, dost možná už nebude mít profesor Kaiser komu tumor odstranit. O operaci ale Havlena nechce ani slyšet a lékařům i nemocnici hrozí popotahováním po soudech.

Do Rubavy si proto povolá ihned profesora Kaisera. Ten už ale může jen zhodnotit výsledek operace. Podaří se, nebo Rubavská nemocnice získá velmi nechtěnou publicitu, kterou Havlena hrozí?

Nechtěná vzpomínka na minulost

Jak se ukáže, ani nastávající manžel jeho dcery není bez poskvrnky. Když mu Prokop a Saša během ošetření hlavy oholí hlavu, odhalí tak tetování ve tvaru hákového kříže. To by asi nastávající tchán, který má notabene částečně židovský původ, moc neocenil. Chce proto tetování po Prokopovi a Saša odstranit. O tom ale zase nechce slyšet Saša. Jenže Prokopovi nastávající ženich nabídne za nadstandartní operaci padesát tisíc korun… Jak se mladý lékař rozhodne?

Do „mumraje“ na urgentu se nachomýtne i Aleš a projeví své chirurgické schopnosti okamžitým zásahem nad dusícím se mužem. Všichni jeho šikovnost chválí, ale je jim to zároveň trochu podezřelé. Kde se tak dobré manipulaci se skalpelem naučil?

Modrý kód sledujte ve středu ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky operace mozku rakovina bohatý podnikatel arogance

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.