Modrý kód startuje. Užijte si v sobotu dva díly v předpremiéře

Modrý kód (1) (dějová) - upoutávka

Seriálová novinka televize Prima Modrý kód z prostředí urgentního příjmu se na obrazovkách poprvé objeví hned se dvěma úvodními díly již tuto sobotu, 25. března ve 20.15!

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí má hvězdné herecké obsazení a je inspirován skutečnými osudy pacientů, lékařů i dalších pracovníků pohotovosti. Na přípravě seriálu navíc spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů a lékařů.

Katastrofa nebývalých poměrů

V úvodním díle nazvaném Traumaplán se ocitáme na urgentu nemocnice Rubava, kde právě probíhá pod vedením vrchní sestry Mery cvičení traumaplánu. Do přesně naplánované akce, na které chce starostka Darina Růžičková získat politické body, přichází informace o výbuchu v dole, v jehož důsledku se zřítil obytný dům plný lidí. Cvičení musí být zastaveno.

Ve zřícenině domu se mezi záchranáři objeví doktor David Hofbauer a vytáhne z trosek umírajícího muže. Toho si s sebou rovnou veze do nemocnice Rubava, kam nově nastupuje. Oddělení, které bylo připraveno na cvičení, musí obstát při skutečné hromadné nehodě.

Cyklistická nehoda

Ve druhém díle s názvem Zabitá příležitost je doktorka Lucie Krutinová svědkem nehody dvou mladých lidí na kole. Nic ale není, jak vypadá. Z obyčejného pádu se nakonec stane boj o život mladé ženy a z dvojice zamilovaných jsou tajní milenci. Doktor Žák se musí poprat se smrtí manželky, a vezme to za špatný konec. Alkohol jej málem připraví i o novorozeného syna. Mery ho ale nenechá padnout. Opět mu uvěří, aby se v něm znovu zklamala… Ženu, která skočila z balkónu na sídlišti, se podaří zachránit hned dvakrát – ne pro každý pokus o sebevraždu se člověk rozhodne.

Urgentní příjem několika slovy…

Urgentní příjem je místo pro záchranu života a spolupráci ve prospěch pacientů.

Význam barevných kódů v urgentní medicíně…

Kódy jsou opravdu barevné. Jsou to ale kódy, a ty mají zůstat srozumitelné pouze pro ty, kteří s nimi pracují. Vyjadřují různé situace, pohotovost či ohrožení. Kódy by však ztratily svoji funkci, kdybychom je prozradili.

Ideální lékař do Vašeho týmu na záchranku...

Musí se umět rozhodovat, mít široké znalosti medicíny, být zručným praktikem. Nemusí být vědec. Inzerát by zněl: „Hledáme lékaře, kteří budou sloužit s pokorou a rozvahou.“

Odpověděl: MUDr. Petr Kolouch, MBA, ředitel ZZS HMP

Prohlédněte si fotogalerii:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.