Modrý kód: Tomášova manželka si došlápne na Lucii (s pistolí v kabelce!)

Modrý kód (21) - upoutávka

Začíná jít do tuhého. Poté, co Lucie Tomášovi řekla o svém těhotenství a on se rozhodl začít s ní žít, se jeho žena odhodlala k závěrečné odvetě.

V parku najde policie spícího Kida. Je podchlazený a vůbec to s ním nevypadá dobře. Proč ale nespal doma? A má šanci incident přežít? David udělá, co bude v jeho silách. Zároveň se ale pídí po tom, proč strávil Kid noc v parku.

Jaké má Kid problémy?

Je mu jasné, že svou roli hrají i ukradené mobily a tablety. Kid ho ale překvapí, prý nic nekrade, jen věci opravuje a vylepšuje a pouští je za peníze zase dál do „kšeftu“. Proč ale malý kluk potřebuje peníze? Chce se vydat do Německa za svým bratrem.

U nich doma to totiž moc „neklape“. Na Urgentní příjem dorazí postupně celá Kidova rodina, a jsou to pěkní ptáčci. Na Kida naprosto kašlou a berou ho pouze jako možnost, jak „vydyndat“ ze sociálky peníze.

Útok na Lucii

Na urgent si to přihasí Tomášova manželka, pekelně naštvaná na Lucii. Když mladé lékařce vyčiní, nasupeně vyrazí z urgentu. Jenže se zrovna střetne s Váňou, který veze pacienta na lékařském vozíčku. Paní Kocmanová na vozíček spadne tak nešťastně, že se udeří přímo do hlavy. Nastane tak největší paradox – Lucie bude muset ošetřovat manželku svého milence.

Stane se ale ještě něco horšího, když chce „Kocmance“, jak manželce Tomáše na urgentu přezdívají, uklidit do kabelky mobil, najde v ní nabitou zbraň. Lucie začíná mít obavy, že ji chtěla přímo na urgentu použít.

Lucie neví, jak s pistolí naložit. Svěří se Mery a ta zbraň dobře uzamkne do šuplíku. Jak se na celou věc tváří bratr Mery, policista Ondřej? Zbraň musí Lucie vrátit do tašky, jako by se nic nestalo. Jenže co když ji bude chtít Tomášova manželka použít? Navíc v Lucii zasela obavy ohledně toho, že není jedinou Tomášovou milenkou…

Epidemie černého kašle?

Na urgent přivážejí malou Karolínku, spolužačku Růženky. Její rodiče odmítají tradiční léčbu i očkování, a jejich dcera to bohužel „odskákala“ – má černý kašel kombinovaný navíc s dalším plicním onemocněním. Co je ale horší, podobné příznaky má i Růženka a Vali… Ještě že mají „hodného Emila“ čili doktora Straku.

Nebo nakonec není tak hodný, jak působí?

Sledujte Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě.

Sdílejte článek