Muž trávil svoji manželku. Aby ho milovala! I takové kuriozity se řeší v Modrém kódu

Modrý kód (11) - upoutávka

Tento den na Urgentním příjmu bude obzvláště dramatický! Kromě tradičních zranění se bude personál potýkat s travičem své ženy i matkou, která odmítá přijmout své dítě.

Na příjem přiváží ženu a muže po autonehodě. Při vyšetření Mery zjistí, že vedle toho, že má vážná poranění hlavy, je žena i těhotná. Co je ale zvláštní, její muž o těhotenství nic neví! Lékaři musí rychle jednat, plod v děloze pravděpodobně utlačuje některé z důležitých krevních cév. David Hofbauer jedná okamžitě a rozhodne pro císařský řez.

Mery jako kmotra

Rodiče novorozence jsou silně věřící křesťané. Otec dítěte se rozhodne, že právě Mery by měla být tou, kdo bude kmotrem dítěte, protože to byla právě ona, kdo si těhotenství všiml.

Dalším případem je mladá žena, kterou přiváží ze „Stříbrňáku“, kde se starala coby kovbojka o animační program. Spadla z koně a má poranění páteře. I když se operace účastní s Rasputinem Prokop, z riskantního zákroku má strach. Rasputin proto povolá Davida, aby Prokopa v náročné situaci nahradil. Oba ale ocení, že Prokop uznal, že by byl při zákroku příliš nervózní, než aby ho provedl osobně.

Travič manželky

Dalším případem je dokonalá ukázka Münchhausenova syndromu v zastoupení. Na příjem přivezou ženu s bolestmi, jejichž původ ale nedokáže nikdo stanovit. Kromě manžela pacientky, který si všechno načetl na internetu a poučuje lékaře i sestry. Lucii je muž ženy nesympatický svým extrémním zájmem o zdraví své ženy už od začátku. To, co jí ale dojde, je mnohem horší! Muž svou ženu systematický tráví!

Muž dělá strašné dílo, že jeho manželku Lucie coby lékařka zabíjí. Pravda je ale někde úplně jinde. Každopádně začne fyzicky útočit skoro na všechny na příjmu a bude to Viktor, kdo ho usadí. Poslední slovo ale bude mít Váňa!

Na Urgentní příjem přiváží sestřička Petra své profesora z vysoké školy, který zkolaboval během výuky. Jak se ukáže, má velmi podobný problém jako David. Stejně jako on odmítá užívat tradiční medikaci, která by mu zatemnila jeho dokonalý mozek. Jenže svůj problém řeší velmi rizikovým způsobem…

Vali už je zpět z infekčního, naštěstí zdravá! Po dobu strávenou v karanténní izolaci si ale našla docela vtipnou zábavu – online seznamku:

Dívejte se v pondělí od 20.15 na Primě na Modrý kód!

Sdílejte článek