Nejen Hofbauer má psychické onemocnění, které odmítá léčit. Podívejte se na Modrý kód ONLINE

Psychická onemocnění jsou v současné hektické době na vzestupu. A ne každý je ochoten užívat pro zmírnění jejích příznaků medikaci.

Jedním z takových je i MUDr. David Hofbauer. Tomu vyhovuje, že převažují jeho manické fáze nad těmi depresivními. Nepotřebuje takřka spát a veškerý čas může věnovat operacím a zejména svému výzkumu. Domnívá se navíc, že medikace utlumuje jeho bystrou mysl, což je pro něj dalším důvodem, proč ji neužívat… Nyní se setká s mužem, který svůj problém řeší obdobně, i když ještě o něco hůře.

Olovo jako lék

Zdravotní sestra Petra ve volnu studuje medicínu. Během přednášky zkolabuje její profesor. Jak David s Rasputinem na příjmu odhalí, pacient má v organismu nadměrné množství lithia. A je to právě lithium, které profesor užívá na své onemocnění. Skutečná medikace jej dle jeho názoru stejně jako Davida akorát utlumuje, což se mu nehodí pro vlastní výzkum, který je ostatně to jediné, pro co žije.

Trávil manželku

I další kuriózní případy se budou řešit na Urgentním příjmu. Rasputin ukáže, co v něm je, při složité operaci páteře. Celý personál v praxi uvidí, jak vypadá Münchhausenův syndrom v zastoupení na případu muže, který vytrvale trávil svoji ženu, aby jej milovala a vzývala. Všichni budou mít tak hodně práce přesvědčit ženu po autonehodě, která netušila, že je těhotná, aby přijala své novorozené dítě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.