Od 25. března sledujte na Primě nové lékařské drama Modrý kód

Modrý kód (3) - upoutávka

V sobotu 25. března budete mít možnost na obrazovkách televize Prima poprvé sledovat nejnovější seriálový počin, dramatický Modrý kód z prostředí urgentního příjmu.

Nejopravdovější seriál z lékařského prostředí a zároveň moderní drama z urgentního příjmu vás následně bude bavit každý pondělní a středeční večer od 20.15 na Primě.

Skuteční odborní poradci a skutečné případy

Modrý kód má hvězdné obsazení a jeho napínavé příběhy jsou inspirované skutečnými osudy pacientů i lékařů a dalšího zdravotnického personálu. Aby tvůrci dosáhli skutečně věrohodného ztvárnění diagnóz a jejich léčby, na přípravě seriálu spolupracují s širokým týmem odborných poradců z řad lékařů a záchranářů.

Některé z hlavních seriálových postav mají navíc své reálné předobrazy – lékaře a zdravotnický personál. Právě jejich představení bylo součástí mediální kampaně.

Prohlédněte si tyto televizní medailonky

Rubava, město bez naděje

Modrý kód se odehrává v hornickém městečku Rubava, respektive v místní nemocnici a jejím urgentním příjmu. Právě ten je plný lékařských i osobních dramat. Když zde vyhlásí modrý kód, je jasné, že začíná boj o život a že tým profesionálů pracuje s jediným cílem – zachránit své pacienty.

Rubava má už své nejlepší časy za sebou, krajem na úpatí Krušných hor cloumají sociální nepokoje, vysoká nezaměstnanost i kriminalita. Ani nemocnice na tom není o moc lépe. Někdejší výkladní skříň socialistického zdravotnictví pomalu chřadne, jen urgentní příjem díky primáři a jeho diplomatickým schopnostem, stejně jako i štědrým sponzorům vzkvétá a je špičkově vybavená, jak technicky, tak co se týče personálu. Díky tomu lze na pohotovosti provádět i velmi složité zákroky.

Na urgentním příjmu se setkává pestrá směs pacientů. Bývalí horníci z okolních dolů, které již odpočítávají minuty do svého zániku, špatně sociálně situované osoby často na hranici zákona jsou zde konfrontovány s bohatou klientelou z nedalekého luxusního sportovního a lyžařského střediska Stříbrňák.

A jací jsou zde lékaři a další pracovníci pohotovosti? Většina z nich má své důvody, proč v bohem zapomenuté Rubavě a na urgentním příjmu místní nemocnice setrvávají. Někteří se zde schovávají, jiní již ztratili ambice, další jsou pevně spjati s místem, odkud pocházejí…

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.