Seriály a filmy

5. dubna 2019 12:30

Jana Mrákotová

Ondřej Rychlý alias Prokop Hlinka z Modrého kódu má s infarktem zkušenost

Herec Ondřej Rychlý se na obrazovkách objevuje pravidelně jako doktor Prokop Hlinka v seriálu Modrý kód. Nyní je také jednou z osobností Modrého kódu, která natočila edukativní spoty pro Český červený kříž. Ondřeji byla svěřena problematika infarktu. A jak jsme se dozvěděli, s infarktem má mladý herec také rodinnou zkušenost.

„Můj tatínek měl před několika lety infarkt. On mi zavolal, já jsem se v té době zrovna vrátil z chalupy, a říkal mi do telefonu, „Ondrášku neměj strach, měl jsem infarkt, ležím v nemocnici, ale jsem v pořádku. Můžeš za mnou přijet, jestli chceš,“ sdělil nám Ondřej Rychlý. Infarkt se tedy nevyhnul ani oblíbenému herci Petru Rychlému. „Pro mě to byl prostě takový šok, že jsem mu do toho telefonu říkal – promiň, tati, já teď vybaluju, já teď fakt nemůžu, tak třeba ve středu za tebou přijedu. Až když jsem položil ten telefon, tak mi pak došlo, co mi vlastně řekl, a poplakali jsme si spolu,“ řekl.

„Neváhal jsem ani chvilku,“ říká Ondřej

Když byl Ondřej s nabídkou stát se tváří edukačního spotu v rámci kampaně "Když jde o život" osloven, ani chvíli neváhal.

„I kdybychom pomohli zachránit jeden lidský život, tak to má význam. Jsem rád, že jsem jednou z dalších pěti tváří spotů,“ dodal závěrem Ondřej. Na spot se můžete podívat zde.

Spolu s ním se do projektu zapojili další herci ze seriálu Modrý kód – Eva Burešová, Tomáš Měcháček, Sandra Nováková a David Gránský.

Modrý kód sledujte také online.

Seriál Modrý kód pravidelně každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.