Po urgentu se bude prohánět smrtelně jedovatá mamba zelená. Rozezní se opět Modrý kód!

Modrý kód (19) - upoutávka

Hadi, navíc smrtelně jedovatí, nemají na urgentním příjmu co dělat. Když už se ale jednou objeví, je to pořádný problém!

Bratři se hádají ohledně podílu ve firmě. Stane se ale neštěstí. Jeden z bratrů je chovatelem hadů a ve vyhrocené situaci ho uštkne mamba zelená. (Více o svěže zelenkavém zabijákovi i to, který had je vlastně nejjedovatější, si přečtěte v zajímavém článku TADY)

Co je ale horší, společně se sérem přinesou do nemocnice také dalšího hada. Sérum je navíc dva roky prošlé. Začíná velká honička za sérem, které není ani nikde v České republice a musí přiletět helikoptérou z Německa.

Při transportu do nemocnice navíc omylem jedovatého hada, který vklouzne do batohu, přinese bratr uštknutého muže do nemocnice. Když přijde veterinář Straka, aby hada odchytil, zjistí děsivou pravdu. V batohu už had dávno není a pravděpodobně se pohybuje někde po urgentu.

Kid má problém. Ukradl totiž několik mobilů a autorádio. Doběhne do nemocnice za Davidem. Nemá kde přespat, ale David tentokrát na jeho skopičiny nemá náladu a k sobě do bytu ho nepustí.

Na urgent přivážejí dalšího pacienta – paraglidistu, který spadl z vysoké výšky. Má zdeformovaná zápěstí, krvácení do dutiny břišní a velké bolesti. Po operaci je ale jasné, že jeho problém tkví v něčem jiném. Odmítá užívat medikaci na své psychické problémy.

Komplikace s pacientkou

Těhotná žena po kolapsu je další případ pro urgent. Po umělém oplodnění je šťastná, že se uchytila obě embrya. Jenže právě dvě děti mohou být příčinou jejích komplikací. Ona ale rezolutně odmítá interrupci. Bude mít na výběr? A budou mít na výběr lékaři? Její manžel je totiž dost nepříjemný.

Do nemocnice opět přijede Jindra, tentokrát se zlomenou rukou. Pan Hojer opět ukáže, co v něm je – pořádně se s Vali pohádá, což vyvolá další Jindrův epileptický záchvat. Jak se ale později ukáže, i pan Hojer má své světlé stránky.

Lucie řeší, co s dítětem, a hlavně jak to říct Tomášovi. Dívejte se na Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek