Podívejte se na zbrusu nové IDENTY seriálu Modrý kód

Modrý kód - ident - Marek Němec

Že se na Primě chystá nový seriál z lékařského prostředí Modrý kód, to už jste pravděpodobně zaregistrovali. Nyní máte exkluzivní možnost do něj nahlédnout prostřednictvím televizních identů, které vás s Modrým kódem na obrazovkách televize Prima budou seznamovat.

V identech se seznámíte především s hlavními postavami nového seriálu. O koho se jedná?

David Hofbauer (hraje Marek Němec) je mladý ambiciózní doktor, skvělý chirurg s neutuchajícím zájmem o medicínu a výzkum. Protože se ale dost často tváří jako frajírek, jemuž jsou veškerá pravidla i společenské konvence cizí, nevychází na pracovišti jen tak s každým.

Ani v mezilidských vztazích to s Davidem není úplně v pořádku. Ne, že by snad nebyl sexy, dámy si myslí přesný opak! Jenže David si o sobě prostě hodně myslí (částečně i oprávněně) a každému to dá rovnou najevo. Známosti tak většinou zůstávají pouze "na jednu noc". A co lékař tohoto kalibru pohledává v Rubavě? Prchl sem z Prahy před skandálem, který sám nezavinil...

Marie Černá (hraje Sabina Laurinová), které ovšem nikdo neřekne jinak než Mery, je vrchní sestra na urgentu v rubavské nemocnici. Je to právě ona, bez koho by se pohotovost neobešla. I když se tváří přísně, všichni pacienti a koneckonců i lékaři a celý personál nemocnice moc dobře vědí, že je to dobrá duše. Jen na muže neměla Mery nikdy moc štěstí.

Léta žila s kolegou z nemocnice, anesteziologem Viktorem. Ten ji nakonec opustil kvůli mladší zdravotní sestřičce. Mery totiž nemůže mít děti a on prý toužil po rodině. Byla to ale spíš výmluva. Viktor je prostě notorický záletník! Po vztahu s ním Mery ztratila o muže a bližší vztahy s nimi zájem… Ale kdo ví, třeba i pro ni někde na světě chodí skvělý chlap!

Lucie Krutinová (hraje Eva Josefíková) je krásná a milá, ale především vynikající doktorka s ryzím charakterem. Kvůli vztahu se starším, bohatým a hlavně ženatým mužem se na ni ale kouká mnoho lidí skrz prsty. Přece jen, drahý byt, luxusní šperky a velké auto nemá každý, zejména v bohem zapomenutém kraji Rubavy. Ona sice svoji budoucnost coby milenka zadaného muže nevidí, ale povede se jí ze svého osudu vystoupit a donutit milence, aby se kvůli ní rozvedl?

Roman Nikolajev Vilkin alias Rasputin (Roman Zach) se do rubavské nemocnice dostal také ne zcela standardně. Vynikající lékař s tajemnými ezoterickými schopnostmi měl skvělou kariéru, kterou ale coby politický utečenec musel zahodit, aby si zachránil holý život. Díky svým takřka nadpřirozeným schopnostem dokáže v pacientech vyvolat důvěru a navázat s nimi bližší vztah. Kvůli svému východnímu přízvuku se nicméně často setkává s projevy xenofobie…

Jiří Bojan (hraje Jiří Štěpnička) je primářem rubavského oddělení urgentního příjmu. Za „své“ lékaře a zdravotnický personál se pere jako lev, snaží se na pracovišti zachovávat přátelskou atmosféru. To samozřejmě v sociálně vyloučených lokalitách, jako je Rubava, není snadné, zejména kvůli tlaku starostky a města, i přesto se ale snaží být všem oporou. Sám ale bude podporu „svých lidí“ z urgentu zanedlouho potřebovat.

Anesteziolog Viktor Žák (hraje Igor Chmela) v rubavské nemocnici zaujímá spíše svým osobním životem než dokonalými lékařskými schopnostmi. I když je to „starší kus“, atraktivní zůstává a nenechá žádnou sukni v klidu. A občas si také rád přihne něčeho tvrdšího.

Jeho kladný vztah k alkoholu by se mu nicméně mohl vymstít, čeká ho totiž velmi těžké životní období, kdy bude muset svůj dosavadní život zcela přehodnotit, aby byl oporou své rodině. Dokáže to ale rezignovaný muž, který už ztratil veškeré ambice?