Představujeme předobrazy hlavních hrdinů seriálu Modrý kód. Těšte se na skutečné osudy pacientů a lékařů

Modrý kód - natáčení upoutávek

Vysílání nového pořadu televize Prima Modrý kód se blíží, první epizodu uvidíte mimořádně v předpremiéře 25. března. Ještě předtím se ale s Modrým kódem seznámíte prostřednictvím medailonků v televizním vysílání. V úvodu článku najdete video ze zákulisí jejich natáčení.

Alter ega představují hlavní tváře seriálu Modrý kód, moderního dramatu z prostředí urgentního příjmu. Kromě seriálových postav diváky seznámí i se skutečnými odborníky, kteří byli při natáčení jejich předobrazem. Modrý kód není jen běžný dramatický seriál, jeho děj je postaven na skutečných osudech pacientů, lékařů a dalších pracovníků pohotovosti. Díky odborným poradcům a jejich dohledu jsou seriálové diagnózy i průběhy léčby reálné. Na natáčení alter eg a celkový styl mediální kampaně seriálu Modrý kód jsme se ptali kreativního ředitele FTV Prima Michala Paciny. (Najdete ve videu v úvodu článku.)

V medailoncích se objevují někteří z odborných poradců ze špičkových nemocnic, kteří během natáčení spolupracují s produkcí. Identy představují Bc. Renatu Všetečkovou a její alter ego Sabinu Laurinovou, která v seriálu hraje vrchní sestru Mery, dále se seznámíte s MUDr. Darinou Krutinovou, která inspirovala příběh MUDr. Lucie Krutinové (v Modrém kódu hraje Eva Josefíková), a MUDr. Markem Dvořákem, jehož alter egem je Marek Němec coby excentrický lékař MUDr. David Hofbauer.

Prohlédněte si upoutávky:

„Autoři seriálu Modrý kód nás sledovali při práci dost dlouho na to, aby případy, které na obrazovce uvidíte, byly skutečné a měly skutečná řešení,“ popisuje MUDr. Dvořák spolupráci s tvůrci seriálu. MUDr. Krutinová k tomu dodává: „V novém seriálu televize Prima Modrý kód si na diagnózy jen nehrají. Jako odborný poradce vím, že všechny případy, které se v seriálu objevují, jsou skutečné a mají také skutečná řešení.“

První dvě upoutávky, které představující reálné odborníky MUDr. Krutinovou a MUDr. Dvořáka a jejich alter ega Evu Josefíkovou a Marka Němce, na obrazovkých uvidíte už dnes večer. Třetí medailonek odbornice Bc. Všetečkové a alter ega Sabiny Laurinové budete moci sledovat na obrazovkách od úterý.

Uložit

Sdílejte článek