Přílet milované manželky primáře Bojana Bíby vyústí v tragédii. Sledujte Modrý kód!

Modrý kód (9) - upoutávka

Na to, že je Velikonoční pondělí, bude Modrý kód pořádně dramatický. Nezapomeňte se na něj dnes večer na Primě dívat!

V Modrém kódu se opět setkáváme s malým Jindrou, který trpí epilepsií. Jeho otec, přísný pan Hojer, se kterým se tak onehdy střetla doktorka Vali, si pro Jindru najal asistenta Otu. Ten se o syna stará, vozí jej do školy a tak obecně se mu snaží zajistit veškeré blaho. Jenže stane se, co nikdo nechtěl…

Viktor Žák žárlí na Aleše Nývlta, lékaře, který „nadbíhá“ Mery a nosí jí kytky a všemožně ji zahrnuje dárky. Mery si ale jeho řeči nenechá líbit. Ona umí být pěkně sarkastická!

Ach ty vztahy

Co se vztahů a vztahových problémů týče, pondělní díl jimi bude doslova nabitý! Například osazenstvo urgentu zažije pořádnou melu, kdy bude svědkem scény milostného trojúhelníku.

Zábavu přeruší až příjem mladého muže a chlapce po autonehodě. Ukáže se, že se jedná právě o Jindru a Otu! Ota je na tom kvůli možnému zranění páteře dost špatně, ale jediné, o co se zajímá, je zdraví malého Jindry. Bohužel se neudrží a jde se za chlapce podívat, i když má vážné poranění hrudníku.

Nadstandartní vztahy

Na urgent přivezou onkologickou pacientu s bolestmi břicha. Nakonec se ukáže, že jejím ošetřujícím lékařem je „nápadník“ Mery, lékař Nývlt. Jeho pacientka nechce komunikovat s nikým jiným, než s ním, a navíc se odmítá od kohokoliv jiného nechat vyšetřit. Rasputin i ostatní v nemocnici si všimnou, že pacientka vnímá jejich vzájemný vztah poněkud za hranicemi vztahu lékař – pacient. Paní Rychlá, pacientka MUDr. Nývlta, nadále zvrací, má bolesti, ale stále odmítá ošetření od kohokoliv jiného než Nývlta. To už začíná být podezřelé nejen Rasputinovi, ale dokonce i Bojanovi. Nývlt si s ní proto rozhodne promluvit, a ačkoliv vše nestačí úplně říci, paní Rychlé to dojde a rozhodne se k razantnímu kroku…

Bíba je zpátky

Primář Bojan netrpělivě čeká na přílet své ženy, pro niž má přijet na letiště. Bíba jej i celý personál urgentu, s nimiž se všemi důvěrně zná, překvapí a do nemocnice dorazí „po vlastní ose“. Všichni mají velkou radost, že Bíbu konečně vidí. Jenže něco není v pořádku. Bíba totiž zničehožnic zkolabuje.

Vyplyne najevo, že Bíba potřebuje operaci. Tu má vést David s Rasputinem, ale Bojana z operace vykáží. Bojí se totiž, aby všichni nebyli z jeho přítomnosti nervózní. David se rozhodne pro kontroverzní a riskantní zákrok, který je ale jediným možným řešením. Primář se rázem ocitá v situaci, jak by si v životě nepředstavoval.

Hysterický Hojer

Do pokoje, kde leží Oto, vtrhne zanedlouho Jindrův otec a na Otu uhodí, že mu syna zmrzačil. Nešikovně přitom narazí do Petry, která spadne na Otu a nechtěně mu tak způsobí další vážně poranění. Vali se nakonec kvůli jeho hulvátství neudrží a Hojerovi vynadá, že je necitlivý, naštvaný na celý svět a nikoho neposlouchá. Vysvětlí mu také, že Ota Jindru nezmrzačil, ale právě naopak, zachránil jej. Právě od Oty se ale posléze dozví, že nic není černobílé a možná ani Hojer není tak hrozný člověk, jak působí.

Dívejte se na Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek