Prokop bude muset v Modrém kódu zachránit život své mamince

Modrý kód (40) - upoutávka

Jenže jak jej neustále přesvědčují okolnosti, je příliš nejistý, než aby na urgentu mohl pracovat. Dokáže zachránit život své matce?

Největším případem urgentního příjmu je malá holčička, která spadne na dětském hřišti z prolézačky, která ji přiškrtí a zlomí krční obratel. Čeká ji tedy složitá operace, kdy se hraje nejen o to, zda bude chodit, ale i o její život.

Malý "otec" rodiny

Holčičku měl hlídat její starší bratr, který je z jejího zranění úplně vedle. Nakonec vyjde najevo, že žijí pouze s matkou a syn přebírá hlavní mužskou roli v rodině. Jen jestli toho není na mladíka až moc.

Dalším případem je muž, na něhož zapůsobila gravitace při pádu z žebříku. Překvapivě je ale rád, že se mu něco stalo – konečně si bude moci trochu oddychnout od práce. Dále přivážejí zraněného běžce, kterého srazilo auto a má pravděpodobně vážné zranění hlavy.

Průšvih s výzkumem

Za Davidem do Rubavy přijíždí jeho kamarád a spolupracovník na výzkumu Janek. S dost špatnou zprávou! Experimentální léčbu zkoušel na jednom ze svých pacientů, a ten zemřel. Nebyla to sice chybou léčby, ale na to se již nikdo neptá. A před Rubavou se již srocují novináři, kteří se o případ, a hlavně o Davida, navzdory tomu, že již ve výzkumu nefiguruje, velmi zajímají:

O celý případ se samozřejmě začne zajímat jak Hofbauer starší, tak starostka Růžičková:

V životě Vali se začíná evidentně leccos měnit. Největší podíl na tom má záchranář Dan:

Bíba přichází požádat Mery o pomoc. Chce, aby vysvětlila jejímu manželovi, primáři Bojanovi, že pokud si vezme dovolenou, urgent se nezboří. Chce s ním totiž letět do Anglie za jejich synem Matym, jehož partnerka otěhotněla a z Jiřího se tedy v dohledné době stane dědeček:

Na urgent přivážejí opět Prokopovu maminku, která má problémy se srdcem. Nejvíce ji ale trápí, že se spolu její syn a její manžel nejsou schopni domluvit. Když svého syna přesvědčuje, aby se s otcem domluvil, zkolabuje. Prokop diagnostikuje tenzní pneumotorax. Kvůli tomu, že jsou uvězněni v rozbitém výtahu, musí okamžitě jednat. Podaří se mu vlastní maminku zachránit?

Dívejte se ve středu od 20.15 na Primě na Modrý kód.

Sdílejte článek
Štítky modrý kód