Saša propadla u atestací. Jak to? Mrkněte na to v Modrém kódu ONLINE

Modrý kód (26) - Doktorské superstar

Atestační operace už mají Saša i Prokop za sebou. Nutno dodat, že úspěšně. Teď je ovšem čekají teoretické zkoušky a hodnocení závěrečných prací…

Saša je hlavně pořádně naštvaná na Prokopa. Má totiž pocit, že ji podvedl a lhal o svém původu. Také má pocit, že ji bral pouze jako vstupenku do dobré společnosti, což byla možná, alespoň zpočátku, také pravda. Co si ale budeme nalhávat, coby budoucí lékař má Prokop jasně navrch. Nyní se to ukáže také u teoretických zkoušek.

Plagiátka Saša

Saša ne, že by byla špatně naučená, ale celou svoji závěrečnou práci „ocitovala“. Zdroje sice uvedla, ale vlastní práce je v textu minimum. A to se samozřejmě komisi vedené Hofbauerem starším ani trochu nelíbí. Nepomohou ani výhrůžky Sašiny matky, její dcera si prostě závěr studia prodlouží.

Tajemný případ

Také případy pacientů na urgentu jsou více než zajímavé! Podchlazeného muže najdou v popelnici. Vedle toho, že je pořádně opilý, má v krvi i zbytky antabusu, tedy léku na léčbu alkoholismu. Kromě toho má v uchu exotického cvrčka. Podaří se lékařům a policii vyřešit záhadu, jak se do popelnice dostal a kdo mu vše udělal?

Dalším pacientem je primář kardiologie Staněk, které přivážejí s totálně polámanou nohou vinou autonehody. Nikomu se ale Staněk nesvěřil se svými problémy se srdcem, David mu proto jen tak tak zachrání život, když zabrání aplikaci anestezie.

Prominentní pacientka

A do třetice přivážejí ženu po úrazu na lyžích. V patách je jí bohatý podnikatel Havlena, který vyžaduje, aby ženu operoval Rasputin. Proč má na jejím zdraví takový zájem?

Sdílejte článek