Seriály a filmy

17. září 2018 11:07

Jana Mrákotová

Sestřičky z Modrého kódu mají novou posilu

V seriálu Modrý kód se objevila nová herecká posila v podobě Renaty Prokopové, která v roli sestřičky Šárky doplnila flotilu sestřiček urgentního oddělení nemocnice Rubava.

Sympatická herečka má za sebou již řadu televizních projektů. Proslavila jí role v seriálu Rodinná pouta v televizi Prima. Na Primě hrála ale také v Přešlapech nebo v Poldovi a diváci ji mohli vidět i v Ohnivým kuřeti. Renatě jsme položili pár otázek. A podívejte se také do fotogalerie.

Jaké máte zkušenosti s nemocnicemi?

Byla jsem párkrát, nějaká zlomenina, slepák… A taky při porodu (úsměv)

Byla jste se podívat před natáčením někde v nemocnici?

V nemocnici jsem na studijním pobytu nebyla, ale strávila jsem tam dost dlouhou dobu třeba s dětma. To jsem měla „nakoukané“ sestřičky, jak se chovaly a co dělaly, každá měla nějaký svůj zlozvyk. Když jsem jim to říkala, tak se jen smály a říkaly – to dělám?

Uměla byste poskytnout první pomoc?

To umím, to jsem perlila na základce, v umělém dýchání jsem byla skvělá. Naštěstí jsem ještě první pomoc poskytovat nemusela, ale volala jsem záchranku.

Dokážete si představit, že byste pracovala v nemocnici?

Já jsem o tom i chvilku uvažovala, už v dospělosti po dětech. Přemýšlela jsem, že bych si udělala nějaký kurz a pracovala jako zdravotní sestra, ale odradilo mě to studium, protože bych musela studovat šest let, abych mohla dělat nějaké základní sesterské úkony. To mi přišlo lepší studovat rovnou medicínu, ale na to už jsem neměla čas ani hlavu, takže jsem to potom vzdala. A je taky pravda že jsem se hlásila na střední školu na farmacii, chtěla jsem dělat v lékárně.

Znala jste se s některými herci z Modrého kódu?

Zjišťuji, že se znám tak s dvěma třetinami herců z předchozích pracovních i osobních

setkání.

Kde vás kromě Modrého kódu mohou diváci vidět?

Natáčím teď jen Modrý kód a jinak hraju s divadlem Vosto5 buď inscenace Slzy ošlehaných mužů nebo Společenstvo vlastníků, které hrajeme na Masaryčce, anebo v Divadle Kampa v představení Čtyřhra. Tam hraju jednu bývalou herečku, pečovatelku, která řeší vztahovou krizi.

Sledujte Modrý kód každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě.

Vše o seriálu a také jednotlivé epizody můžete vidět online.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.