Startuje nejopravdovější seriál z lékařského prostředí – Modrý kód

Seriálová novinka televize Prima Modrý kód z prostředí urgentního příjmu fiktivní podhorské nemocnice Rubava láká hvězdným hereckým obsazením a napínavým dějem inspirovaným skutečnými příběhy pacientů, lékařů a dalších pracovníků urgentního příjmu či záchranky.

První dva díly uvidí diváci již v sobotu 25. března. Poté se s hrdiny nového seriálu budou setkávat každé pondělí a středu v hlavním vysílacím čase ve 20.15.

Na Modrém kódu – seriálu z urgentního příjmu – spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů, lékařů a zdravotníků. Tvůrci tak divákům věrně přiblíží, jak pracují lidé, kteří každý den bojují o život svých pacientů. „Modrý kód bude dynamický, svěží. Případy jsou zajímavé a častokrát až šílené tak, že, myslím, budou diváky bavit,“ láká na televizní novinku herec Marek Němec alias excelentní chirurg David Hofbauer a dodává: „Modrý kód, věřím, nabídne neotřelý pohled na to, jakým způsobem to v lékařském prostředí funguje. A doufám, že bude dál bavit i naše postavy, to bych si přál. Aby příběhy pacientů i lékařů diváky zajímaly.“

Podívejte se na rozhovor s Markem Singerem o Modrém kódu:

Urgentní příjem se Sabinou Laurinovou včele

Srdcem seriálové nemocnice Rubava je oddělení urgentního příjmu, kde se odehrávají pacientská i lidská dramata, o které v ději nebude nouze. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Každý z nich má svůj příběh, jenž budou diváci postupně rozplétat. V jednotlivých rolích se představí řada oblíbených herců, ale i neokoukaných tváří. Diváci se tak kromě Marka Němce mohou těšit mimo jiné na Jiřího Štěpničku v roli primáře, Sabinu Laurinovou jako vrchní sestru, Romana Zacha jako neurochirurga, Igora Chmelu v roli anesteziologa či mladou herečku Evu Josefíkovou, která se po rolích princezen představí jako lékařka. V dalších postavách bude možné vidět také Mariku Procházkovou, Sandru Novákovou, Evu Burešovou, Kateřinu Brožovou nebo Filipa Cíle, Ondřeje Rychlého, Štěpána Benoniho a mnoho dalších, kteří se stanou neoddělitelnou součástí dění na pohotovosti nemocnice Rubava.

Zajímavostí a absolutním unikátem seriálu Modrý kód je i fakt, že v ateliérech, kde se seriálová novinka Televize Prima natáčí, je postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které tak přispívají k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků.

Modrý kód v předpremiéře v sobotu 25. března a od 27. března každé pondělí a středu ve 20.15 na Primě.

O svůj oblíbený seriál Ohnivý kuře samozřejmě nepřijdete. Přesouvá se na úterý a čtvrtek ve 20.15.

Prohlédněte si televizní medailonky:

Uložit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 16. 4. 2024

Pokud se dnes budete muset vypořádat se zklamáním, snažte se, aby vás to nezlomilo, Berani. Můžete obdržet dopis nebo telefonát, který vám přinese méně příznivé zprávy. Možná, že někdo, koho jste chtěli vidět, nebude moci přijít. Snažte se nenechat si tím zkazit náladu. Takové věci se stávají. Zaměstnejte se.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.