Seriály a filmy

1. dubna 2020 14:53

V seriálu Modrý kód si zahrál Aleš Cibulka. Dívejte se dnes večer!

Známý televiziní a rozhlasový moderátor si v seráilu Modrý kód střihl epizodní roličku. Podívejte se na to dnes večer od 20.15 na Primě! Rozhovor s Alešem Cibulkou si můžete ale přečíst už teď.

Popíšete nám postavu, kterou v Modrém kódu hrajete?

Je to vtipné, ale nabídku zahrát si v Modrém kódu jsem dostal třikrát. Poprvé to byl muž na vozíku, podruhé muž po liposukci (to mě moc potěšilo, muž před liposukcí by byl horší), ale bohužel nikdy jsem neměl volné termíny. Až napotřetí to klaplo. Hraji tatínka jedné z pacientek, která si na lyžařském zájezdu způsobí úraz a on se spolu se svou ženou rozhodne to řešit. Je to postava záporná, ten otec je vyložený sebestředný blb. Proto mě to moc bavilo!

Jak jste na tom se základy první pomoci? Uměl byste ji poskytnout?

Snažím se sledovat a číst vše kolem sebe, tak doufám, že ano. Nikdy ale člověk neví, jak by reagoval, kdyby se do takové situace dostal. Asi všichni si pochopitelně přejeme, abychom první pomoc nikdy poskytovat nemuseli...

Už jste ji musel někdy poskytnout?

Musím to třikrát zaklepat, ale zatím ne.Jaká zranění máte na svém kontě?

A zase musím klepat na zuby, vidíte jak jsem pověrčivý? Ještě jsem nikdy neměl nic zlomeného. Snažím se, ale člověk nikdy neví. Snažím se být opatrný.

Musel jste někdy vyhledat pomoc urgentního příjmu?

Nestrašte!!!

Máte vy osobně nějakou vtipnou historku z lékařského prostředí?

Napadá mě jedna prastará. Když jsem šel k "dorosteneckému doktorovi", to mi bylo 18 a tenkrát to bylo povinné, věděl jsem už, že špatně vidím. Tenkrát ale nosit brýle, to byla velká ostuda. Proto jsem se nazpaměť naučil onu zkoušecí tabuli s písmenky, na které oční lékař zkouší co vidíte a co ne. Přišel jsem na prověrku, on ukázal písmeno, já řekl C, ukázal další, já řekl K - přesně jsem měl našprtáno v jakém řádku na které pozici je jaké písmeno.. Po několika pokusech mi pan doktor řekl, ať jdu blíž. Zkoušel mě na druhé variantě té cedule, kde jsou obrázky. On ukázal sluníčko, já řekl P, ukázal domeček, já řekl U - a tak mi předepsal brýle. Můžu být rád, že mě tenkrát neposlal na psychiatrii... :-)

Jak trávíte aktuálně čas v době karantény?

Prací. Připravuji už potřinácté tradiční Cibulkův kalendář pro pamětníky, spolu s psychiatrem Radkinem Honzákem a publicistkou Agátou Pilátovou připravujeme druhý díl bestselleru z řady Destigmatizace. První díl byl o vyhoření, ten druhý o panické atace. A kromě toho se snažím stále živě vysílat své pořady Tobogan a Kolotoč na vlnách Dvojky Českého rozhlasu. Byť v bojových dezinfekčních podmínkách, ale jedeme dál! A posluchači to oceňují, že jsme s nimi...

Modrý kód s Alešem Cibulkou sledujte ve středu ve 20.15 na Primě!

Máte alespoň teď více času na nějaké své koníčky, na které jste dříve čas neměl? Co třeba nějaká kniha, nechystáte?

Viz předchozí odpověď...

Co uděláte jako první, až toto neplánované období karantény skončí?

Sundám si roušku a zhluboka se nadechnu. A užiju si té chvíle, kdy se mi přestanou mlžit brýle!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.