Velké loučení s Josefíkovou: Jako by nám někdo utrhl nohu nebo ruku

Americký seriál Sex ve městě prý z hereček přítelkyně zrovna neudělal, to v našich luzích je tomu jinak. Seriálové lékařky z Modrého kódu televize Prima Lucie, Vali a vrchní sestra Mery v podání Evy Josefíkové, Mariky Procházkové a Sabiny Laurinové se za víc než rok společné práce staly opravdovými kamarádkami. Scéna, kde se Eva coby doktorka Krutinová loučí s osazenstvem urgentu a odjíždí s malým synem do Prahy, tak byla nabitá skutečnými emocemi.

Herečka Eva Josefíková alias doktorka Lucie Krutinová se emotivní scénou s divácky oblíbeným seriálem Modrý kód loučila. „Bylo to čtrnáct měsíců natáčení. Loučení prožívám opravdově,“ svěřila se Eva se slzami v očích. Je možné, že se její postava, a tedy i ona, sama do seriálu někdy vrátí? „V současné době nemůžu říct, že se vrátím, protože to opravdu nevím. Lucie ale není násilně zabitá, všechno je tak možné,“ prozradila sympatická herečka a dodala: „Je fajn, že má její příběh dobrý konec, i přes všechny dojemné záležitosti s Matym, miminko už je zdravé a bude to teď muset zvládnout sama."

Odchod z Modrého kódu

Evin odchod ze seriálu nenechal chladnými ani její kolegyně Sabinu Laurinovou a Mariku Procházkovou. „Mě to napadlo až v průběhu scény, kdy se nejdřív jako Valerie loučím s Lucií, a najednou do toho prolítla Marika, která se loučí s Josefkou. Úplně mi to vehnalo slzy do očí. My jsme se předtím s Evičkou neznaly a je to tady na natáčení moje nejbližší bytost, sblížily jsme se úplně nejvíc. Takže je to smutný loučení, ale jsem šťastná, že jsem ji potkala a děkuju tomuto seriálu za to, že jsem získala přítelkyni do života,“ řekla nám stále ještě dojatá Marika Procházková a Sabina Laurinová ji doplňuje: „Zatím nám to ještě nedochází úplně, jak točíme různé obrazy na přeskáčku, ale je to trochu jako kdyby nám někdo utrhl nohu nebo ruku. My jsme taková trojhlavá saň a teď je jedna hlava pryč, takže jsme nesvé a myslím, že nám to teprve dojde.“

Nezapomenutelná bude lékařka Lucie určitě i pro Matyho. Jak bude na svou seriálovou milou vzpomínat jeho představitel David Gránský? „My ve štábu brečeli taky. Pro Matyho je to loučení mnohem horší, protože jejich vztah byl ohromnej a nějakou dobu se budoval a vybudoval se až sem, kde je opravdu silnej,“ říká David, který se prý bojí, aby po odchodu Lucie Maty nerezignoval, protože ran osudu bylo příliš moc: „Před nedávnem přišel o ženu a dítě, pak přijel do Rubavy, a když konečně někoho našel, tak mu žena, do které se dlouho zamilovával, odejde. Mně osobně je to samozřejmě taky moc líto, ale všichni budeme doufat, že se nám Evička třeba vrátí. Bylo by to fajn. A moc bych to přál i Matymu.“

Sledujte Modrý kód již tuto středu ve 20.15 na Primě.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.