Viktor sahá po alkoholu už i v práci. Aby se mu to během operace nevymstilo. Sledujte Modrý kód

Modrý kód (5) - upoutávka

Ano, Viktor je sice v těžké situaci, jenže svým rizikovým chováním může ohrozit i životy ostatních!

Ve Stříbřnáku vystupuje známá zpěvačka Dáša Vacková. Je na ní ovšem vidět, že není zdravotně zcela v pořádku. Prokop jí nabídne, aby jej přišla navštívit do nemocnice. Vidí v tom vstup do vyšší společnosti. Zpěvačka nakonec skutečně přijde, ale to, co se dozví, ji nijak nepotěší.

Viktor řeší své problémy alkoholem, a co hůř, chodí pod vlivem i do práce. V práci anesteziologa je to ale poměrně riziková záležitost:

Strašná kocovina na něj dopadne přímo během operace. Jenže operace je náročná a pacient kolabuje. A do toho začne kolabovat i sám Viktor. David Hofbauer naštěstí ví přesně, co udělat:

U Davida stále přespává malý kluk… A vypadá to, že si spolu tihle dva docela sedli, ačkoliv jsou každý úplně někde jinde.

Na urgent přivezou zraněného sportovce, který má zúžený páteřní kanál a nemá citlivé nohy. Aby nezůstal na vozíku, je třeba rychle zasáhnout.

Žena bez pojištění a bez dokladů

Rasputin bude řešit problém své krajanky, která přivede syna s nespecifikovanými obtížemi. Kromě toho, že bude složité stanovit příčinu problémů, žena ani syn nemají pojištění. A aniž by byl chlapec doléčený, z nemocnice zmizí. Chlapec má nakonec zlomenou ruku a do nemocnice se vrátí. Všichni se ale bojí, že sestra Lenka zavolá sociálku. Jana nakonec Rasputina s Petrou hodně překvapí. Místo aby ženu s malým synem udala, jim navrhne zavolat své kamarádce, která může pomoci všem život v Čechách legitimizovat.

David byl v právu

Vali se střetne s machistickým otcem syna. Ten má negativní vztah ke všem ženám a ventiluje to na syna. Vali si z něj dělá docela legraci. Ale říká si, že problémy jeho syna nejsou v pořádku.

Viktor se snaží u Bojana domoci práva, když jej Hofbauer píchnul. Jenže i Bojan cítí, že byl David v právu a píchl mu „oživovací koktejl“. A vypadá to, že Mery začíná Viktora znovu chránit. Jen aby si znovu nenaběhla! A Saša, ta se snaží pořádně nadbíhat Hofbauerovi. Šance ale moc nemá:

Sledujte Modrý kód v pondělí od 20.15 na Primě!

Sdílejte článek