6 důvodů, proč začít sledovat druhou sérii Mordparty s Bartoškou, i když jste s první nezačali

Mordparta II (1) (rekapitulace seriál) - upoutávka

Už v neděli 9. dubna uvidíte pokračování krimiseriálu Mordparta, kde hlavní roli vyšetřovatele hraje Jiří Bartoška, který nedávno oslavil životní jubileum. Ten vás společně s dalšími detektivy provede vyšetřováním osmi záhadných vražd. Pokud jste první řadu neviděli, nic není ztraceno.

Pokud si chcete připomenout první sérii Mordparty, můžete ji sledovat na Prima PLAY. Zde najdete všechny díly 1. série.

Nemusíte hned házet flintu do žita, pokud jste neviděli první sérii svělé krimi Mordparta, kde si Jiří Bartoška zahrál hlavní roli. A rozhodně to není tak, že od něj musíte čekat supermanovské výkony, výkopy směrem k zločincům a charakter podtržený průkazem z Mensy. Mordparta je o obyčejných lidech s neobyčejným povoláním a o neobyčejných osudech.

Máme pro vás několik důvodů, proč sledovat druhou sérii Mordparty:

1) Colombo není superman

Vyšetřovatel Kolumný, kterému se v Mordpartě neřekne jinak než Colombo, má něco, co ostatní vyšetřovatelé ne hromadu zkušeností. A právě ty mu dovolují řešit problémy v klidu. Colombo umí vyčkat do poslední chvíle, kdy se zdá, že už je pozdě. A v ten moment zasáhne. V tom je tichá síla jedné z hlavních postav Mordparty, kterou jen tak nikde nezažijete.

2) Druhá série se vrhá více do vyšetřování

Pokud se strachujete, že vám s první sérií ujel vlak, můžeme vás uklidnit. Oproti prvním osmi dílům je v druhé řadě seriálu kladen větší důraz na vyšetřované příběhy, soukromí vyšetřovatelů je trochu upozaděné. Každý díl tedy budete poznávat nový příběh. Všichni startujeme od stejného začátku.

3) Děj první série vám shrnul samotný Jiří Bartoška

Pokud se podíváte na upoutávku k druhé řadě seriálu, nebudete se rozhodně cítit, že jste mimo mísu. Bartoška v roli Colomba jasně vysvětlí svůj pohled na minulých osm dílů.

A tady je další verze:

A pokud vás neuklidní ani to, máme pro vás další zajímavé shrnutí, které vám zabere pár minut:

14 ZÁSADNÍCH SCÉN Z PRVNÍ SÉRIE MORDPARTY

4) Mordparta bude mít i jednoho záporáka, proti kterému bojuje celou dobu

Ačkoliv se druhá řada více zaměří na jednotlivé kriminální případy, rozhodně se nemusíte bát, že se omezí pouze na vrahy. Tým detektivů se denně setkává s jejich nepřítelem. Novým šéfem oddělení se totiž stává Radačinský. Muž, který dostal manžela vyšetřovatelky Naďi do vězení (za spolupráci s mafií) alkoholik a manipulátor.

5) Síla přátelství

Ačkoliv Mordparta nepatří mezi odpočinkové seriály a během všech dílů se pořádně zapotíme s odhadlováním těch nejhorších vrahů za poslední dobu, minimálně jedna věc z celého seriálu vyzařuje optimisticky. Vždy se totiž ukazuje důležitost silných vazeb mezi samotnými vyšetřovateli. Přátelství a touha něco změnit prochází celým seriálem. V jednotě je síla.

6) Zvučná herecká jména ve vedlejších rolích

Druhá řada Mordparty přináší dalších osm příběhů, v nichž se ve vedlejších rolích objeví celá řada známých jmen – například Marian Roden, Bára Kodetová, Robert Jašków, Klára Melíšková, Viktor Limr, Pavel Řezníček, Matěj Dadák, Kristýna Frejová, Jitka Schneiderová.

Podívejte se na novou sérii Mordparty už tuto neděli ve 20.15 na Primě.

14 ZÁSADNÍCH SCÉN Z PRVNÍ SÉRIE MORDPARTY

Poznejte zebrubně všechny seriálové postavy:

Jiří Bartoška představuje vyšetřovatele Colomba, Vojta Kotek vyšetřovatele Káju, Markéta Plánková vyšetřovatelku Naďu, Pavel Batěk ztvární vyšetřovatele Pavla a Jiří Bábek šéfa oddělení Milana.

–––

Uložit

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 4. 2024

Berani, možná vám dnes bude trvat o pár minut déle, než vstanete z postele, ale bude to stát za to. Zjistíte, že čím upřímnější jste k lidem byli, tím více se vám to vyplatí. Spolehlivost a důvěryhodnost jsou klíčové záležitosti, na které se musíte zaměřit. Chovejte se silně a hrdě s ohledem na to, kdo jste, a odměna se dostaví. Do všech svých činů vnášejte určitou dávku něhy.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.