Seriály a filmy

9. června 2017 10:00

Gabriela Gabrielová

Vydejte se s Návštěvníky II do chodeb času!

Návštěvníci II: V chodbách času - upoutávka

Udatný rytíř Godefroy dokonale zahraný Jeanem Reno si už chystal svatební prsteny, když se dozvěděl, že svatba se prozatím nekoná. Proč? Někdo ukradl nevěstiny rodinné šperky a vzácnou relikvii, jež je důležitá pro zachování potomstva. A tak se v pokračování Návštěvníků znovu cestuje časem.

Píše se rok 1023, je předvečer slavné svatby rytíře Godefroye (Jean Reno) a jeho milované Frénégondy, která je dcerou vévody z Pouille. Jenže v tom okamžení se ve francouzské komedii Návštěvníci 2: V chodbách času (1998) náhle zjistí, že rodinné šperky nebohé nevěsty zmizely.

Ukradena byla i převzácná relikvie svatého Rolanda, která po staletí zajišťovala plodnost ženám z rodiny vévody z Pouille. A která teď měla posloužit i Frénégondě. Zdrcená nevěsta se odmítne za Godefroye provdat. On navíc tuší, že za tímto lupem stojí jeho prohnaný sluha Jacqouille.

Jenže problém je, že Jacqouille obelstil svého pána, a místo aby s ním na konci prvního dílu cestoval zpět do minulosti, tak namísto sebe poslal svého potomka, potřeštěného zbohatlíka Jacquarda. Ctihodnému Godefroyovi tak nezbyde nic jiného, než znovu projít branou času a vydat se pro klenoty do budoucnosti, tam kde při předchozí návštěvě zůstal Jacqouille. Musí z něj vytlouct ty klenoty. Rytíř totiž touží po jediném – a to je svatba s Frénégondou a pokračování rodu.

Ovšem pozor! Vzhledem k tomu, že sluha Jacqouille zůstal v budoucnosti, vytvořil tak svého předka v minulosti. A protože Jacquard původně v minulosti nebyl, neboť patřil do budoucnosti, vytvořila se ještě jedna postava Jacquardova potomka v budoucnosti. Christian Clavier tak hraje dokonce čtyřroli, jako vždy super energicky a téměř geniálně.

Je to bláznivé, potřeštěné a valící se v naprosto šíleném tempu, ale bavit se budete opět královsky.

Pusťte si francouzskou komedii Návštěvníci II: V chodbách času v sbotu ve 20.20 hod na Primě!

Info - Střípky – Drby

  • Herečka Valérie Lemercier odmítla hrát v pokračování Návštěvníků s podtitulem V chodbách času. V prvním díle Návštěvníků hrála dvojroli středověké šlechtičny Frénégondy a zároveň současnou postavu Béatrice z Montmirail. Herečka uvedla, že se jí zdál scénář velmi špatný a spousta vtipů a scén byla příliš podobná těm z prvního dílu. „Nechci dělat stejnou věc dvakrát,“ uvedla herečka úsečně.
  • Někteří kritici filmu se diví, proč do druhého pokračování především šli Jean Reno a Christian Clavier. Jenže úspěch jedničky byl tak bombastický, že z rozjetého vlaku by byla hloupost vyskakovat.
  • Také Návštěvníci 2: V chodbách času (Les Visiteurs 2: Les Couloirs du temp, 1998) slavily slušný finanční úspěch. Rozpočet filmu byl 140 milionů franků. Ovšem na vstupném se celosvětově vydělalo 54 milionů dolarů. A vzhledem k tomu, že jeden dolar si v roce 1998 kupovali Francouzi za přibližně 5,6 francouzských franků, udělejte si výpočet. A zjistíte, že Návštěvníci 2 se opět výborně vyplatili.
  • Řada fanoušků čekala, že krátce po dvojce se v kinech objeví další pokračování Návštěvníků. Ovšem museli si počkat dlouhých 18 let. Teprve do roku 2016 se datuje film Návštěvníci 3: Revoluce. Mezitím však ještě vznikl americký remake původního filmu a to v roce 2001. Jmenoval se Návštěvníci: Cesta do Ameriky.
  • Film Návštěvníci: Cesta do Ameriky ale skutečně nepřinesl nic nového. Jen učesal a přežvýkal pro americké publikum originální příběh z roku 1993. Ovšem oba slavní Francouzi si podrželi své role, a dokonce i režisérem byl tentýž muž Jean-Marie Poiré, který režíroval i všechny originální Návštěvníky. Jeden žasne, proč se to vůbec točilo…

(tek)


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.