Magie medicíny: Jak se lékaři Nemocnice Motol vypořádali s vpadlým hrudníkem chlapce?

Každý čtvrtek můžete sledovat lékaře z Nemocnice Motol, jak zachraňují životy nebo zlepšují jejich úroveň. Takovým případem je vrozená vada Jena, jenž se se svým vpadlým hrudníkem stydí chodit i na koupaliště. Jak lékaři napraví kosti pacienta?

V jednom z dílů Nemocnice Motol, který jsme odvysílali 17. března, můžete vidět lékařku, která bojuje o život teenagerky, jež trpí těžkou formou leukémie. Na straně druhé je na první pohled "jen" estetická operace, což je případ Honzíka, jenž vstupuje do puberty a jeho "vpadlý" hrudník mu začíná vadit hlavně po estetické stránce. Jan se stydí svlékat během tělocviku nebo chodit v létě na plovárnu právě kvůli své zdravotní vadě, proto se lékaři společně s jeho rodiči rozhodli k tomu, že jeho vadu napraví.

Čeká ho však dlouhá cesta, na konci však bude úspěch. Podívejte se na celou zdravotní cestu, jak lékaři v dnešní době umí napravit kosti.

Jak napravit hrudní koš?

Vpáčený hrudník je vrozeným onemocněním, spočívajícím ve trychtýřovitém vklesnutí části hrudní kosti směrem dovnitř. Za svoji „vadu“ se styděl, nechtěl se svlékat na koupališti a onemocnění velice špatně působilo na jeho sebevědomí.

PODÍVEJTE SE NA CELOU CESTU UZDRAVENÍ JENA

Profesor Šnajdauf se rozhodl pro chirurgické řešení, lékaři tak provedli po stranách těla dva malé řezy, kterými se protáhla speciální kovová dlaha. Náročná operace, kdy se operatér pohybuje v těsné blízkosti srdce, kterého se nesmí vůbec dotknout, dopadla dobře. „Pacientovi se dnes daří moc dobře a tento rok mu bude po 3 letech dlaha odstraněna,“ uvádí profesor Jiří Šnajdauf z kliniky dětské chirurgie.

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl nového cyklu Nemocnice Motol můžete vídat každý čtvrtek ve 20.15 na Primě.

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 2. 10. 2023

Dlouho očekávaná dovolená nebo stěhování, které jste si přáli uskutečnit, by dnes konečně mohly být možné. Než se vydáte na cestu, možná bude třeba vyřídit nějaké papírování. V hlavě se vám mohou honit myšlenky na obchodní postup a možná zvážíte absolvování jednoho nebo dvou kurzů, které zvýší vaši prodejnost a pomohou vám přiblížit se k dosažení vašich cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.