Nemocnice Motol: Jak malá bojovnice vyhrála nad leukémií?

Nemocnice je místo, kde se setkávají nejen starší pacienti, ale i malé děti. Ve čtvrtečním dílu Nemocnice Motol uvidíte boj ze zákeřnou leukémií pětileté Terezky. Další oddělení řeší mozkovou příhodu ženy, či výměnu kyčelního kloubu.

Ve čtvrtek 7. dubna v dalším díle cyklu Nemocnice Motol ve 20.15 na Primě uvidí diváci příběh pětileté bojovnice, která se statečně prala s leukémií, ale i další praktiky lékařů, jež jsou schopni zachránit život člověku, který má smrt na vlásku.

Jak bojují lékaři s nemocemi malých dětí? A co všechno musí lékaři udělat pro to, aby zachránili ženu s mozkovou příhodou?

Zákeřná leukémie si podle věku nevybírá

Terezka Kohoutová prochází náročnou léčbou dětské leukémie. Chemoterapie je pro ni velice náročná a s maminkou tráví týdny v nemocnici. I přesto neztrácí dobrou náladu, maluje si a působí velice živě. Průběh léčby ovšem komplikují záněty jícnu, jednu dobu je tak vyživována sondou zavedenou do jícnu, kterou přijímá kašovitou stravu.

Následné kontrolní gastroskopické vyšetření dopadne dobře, malá pacientka tak opět může jíst. „Terezka je velmi šikovná a spontánní holčička. Přestože prošla náročnou léčbou se závažnými komplikacemi, v obdobích, kdy jí bylo dobře, se chovala zcela jako zdravé dítě, neřešila takové drobnosti, jako například chybějící vlásky nebo to, že musí být často v nemocnici,“ říká její ošetřující lékařka MUDr. Lucie Šrámková z Kliniky dětské hematologie a onkologie.

Důležitou součástí léčby je i přístup celého okolí k malé pacientce a hlavně podpora rodiny. Ta se malé Terezce samozřejmě dostává, hlavně od maminky, která s ní v nemocnici v podstatě žije celou léčbu. Po závěrečném cyklu chemoterapie Terezka odchází domů. Dnes se jí, podle slov její lékařky, daří velmi dobře, žije úplně běžný život a řeší jen ty problémy, které má ve svém věku řešit.

Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Další díl cyklu Nemocnice Motol již ve čtvrtek 7. dubna ve 20.15 na Primě.

DÍLY NEMOCNICE MOTOL MŮŽETE SLEDOVAT NA PRIMA PLAY

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.