Prima ukáže největší nemocnici v Česku bez příkras

Obrovské nasazení zdravotníků, nemocných i jejich blízkých, jejichž osudy jsou vzájemně navždy spojeny. Takový pohled pod pokličku Fakultní nemocnice v Motole nabídne nový cyklus FTV Prima již 3. března ve 20.15 na Primě.

Fungování nemocnic známé ze seriálů vystřídá v novém cyklu Nemocnice Motol pohled na místa, kde se bojuje o skutečný život a zdraví. V každé epizodě nového 18dílného cyklu uvidí diváci skutečné příběhy pacientů s různými diagnózami, doplněné příběhy lékařů či akčními zážitky z urgentního příjmu největší nemocnice u nás. Nebudou chybět pacienti z chirurgie, interny, ortopedie, spondylochirurgie, kardiologie, kardiochirurgie, pediatrické kliniky, kliniky dětské hematologie a onkologie, porodnice, dětské i dospělé neurologie nebo traumatologie. Závažné případy, ve kterých jde často o život, budou střídat ty méně závažné. Ve všech je však v hlavní roli osud pacienta – od novorozenců přes děti různého věku, dospělých v produktivním věku až po seniory.

Jsme si vědomi, že přinášíme divákům úplnou novinku. Ale prostředí takové špičkové nemocnice, jakou Fakultní nemocnice v Motole bezpochyby je, je prostředí velmi atraktivní, a možnost nahlédnout pod jeho pokličku diváci, jak pevně věříme, jistě ocení. Navíc příběhy, které se v našem pořadu odehrávají, nejsou nikterak přibarvené a zobrazují realitu, se kterou se pacienti a zdravotníci každodenně setkávají. Chtěl bych celé motolské nemocnici poděkovat, že s námi do tohoto projektu šla,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima.

Podívejte se na tiskovou konferenci o pořadu Nemocnice Motol:

Léčbou krok za krokem

Příběhy Nemocnice Motol se odehrávají v různých časových úsecích, někdy jde o desítky minut, většinou ale o týdny, v některých případech dokonce i měsíce. Diváci tak uvidí cestu pacienta od momentu, kdy se do nemocnice dostane s nějakým problémem, který se lékaři snaží řešit, přes hospitalizaci, absolvování různých vyšetření a zákroků napomáhajících zlepšení jeho stavu až ke konečnému propuštění z nemocnice.

Velmi si cením toho, že byl poprvé natočen seriál z nemocničního prostředí, díky kterému může divák získat pohled na medicínu v reálném světle. Není to žádné přehnané americké drama nebo mýdlová opera. Seriál zachycuje opravdové příběhy lidí a jejich lékařů, kteří je provázejí na jejich cestě k uzdravení. Děkuji proto nejen našim lékařům a zdravotníkům, ale především všem pacientům, kteří byli ochotni podělit se o svou životní zkušenost, i když pro ně v danou chvíli nebyla zrovna nejlehčí. Již nyní jsou pro mě nesmírnými hrdiny. Nejen za odvahu a sílu, kterou museli kvůli nemoci podstoupit, ale i proto, že jsou nadějí, inspirací a povzbuzením pro ostatní nemocné,“ uvádí k novému projektu Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol.

Skutečný život, skutečné případy, skuteční lékaři, skutečná nemocnice. Boj o život a o zdraví, který nikdo nehodlá vzdát. První díl nového cyklu Nemocnice Motol uvidí diváci již ve čtvrtek 3. března ve 20.15 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 26. 5. 2024

Berani, při prohlížení fotoalb, přestavování nábytku a vzpomínání na minulé časy můžete pocítit nostalgii. V mysli se vám vybaví emocionální události, se kterými jste se v době, kdy se staly, možná ještě plně nevyrovnali. Staré pocity, o kterých jste si mysleli, že jsou pryč, by se mohly vynořit a vehnat vám slzy do očí. Upřímně se těmto pocitům postavte čelem nyní, místo abyste je zase na další desetiletí někam nacpali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.