6 filmů popisujících Odvrácenou stranu ráje

Odvrácená strana ráje - upoutávka

V neděli večer uvidíte thriller Odvrácená tvář ráje. Ne všechny dovolené jsou totiž rájem, někdy to může být i pěkné peklo. Inspirovat se můžete i u dalších snímků.

Nedělní večer na LOVE bude ve znamení thrilleru Odvrácená strana ráje.

Život v ráji je sen, který se málokomu splní, buď proto, že má velkou smůlu (a ztroskotá), nebo velké štestí (a do ráje se dostane vlastní touhou), ukazují filmaři převážně jako příliš povrchní. Na světě totiž neexistuje místo, které by bylo pravým rájem.Stejně jako mince, každá věc má svůj rub i líc, což režiséři rádi přiznávají a své filmové hrdiny nechávají trpět.

I o tom bude snímek Odvrácená strana ráje, který uvidíte na Prima LOVE ve 20.15. A pokud se vám bude snímek líbit, můžete se inspirovat i u dalších

Podívejte se na 5 důležitých filmů o vysněném ráji:

1) Šaman

Sean Connery je vědec několik let pracující na výzkumu rakoviny v odlehlých džunglích Amazanie, kde žije s primitivním kmenem Indiánů. Za ním vyrazí mladá vědkyně, která pomalu ale jistě přichází na to, že drží v ruce možný lék na rakovinu. Proti nim ale stojí stát a pytláci, kteří džungli chtějí srovnat se zemí.

2) Pláž

Snímek, kterým režisér Danny Boyle přišel na deset let o věrného herce Ewana McGregora, když mu roli v Pláži slíbil, ale nakonec ji dal bez rozpaků mladému DiCapriovi. Leo se jako Američan dostává do uzavřené komunity na thajském ostrově pod vedením charismatické Tildy Swinton. Uzavřená společnost se odmítá hnát za materialistickými touhami jako zbytek světa. K rozhodnutí na ostrově zůstat přispěl jistě i fakt, že na ostrově je dostatek trávy na deset let dopředu. Jenže Leo začíná chápat, že každá domnělá svoboda je vykoupená bolestivými zkušenostmi.

3) Tohle je náš svět

4) Útěk do divočiny

Sean Penn se scénáristicky a režisérsky chopil inspirativního příběhu dvaadvacetiletého muže, jenž se po vysoké škole vrhá do divočiny. Místo divokého života ve městě, který čeká každého jeho vrtstevníka, se rozhodne odejít do nejsyrovější divočiny. Příběh je natočen podle opravdové události.

5) Modrá laguna

6) Trosečník

Tom Hanks je právě tím, který měl v životě smůlu. Aby si uvědomil, že v civilizaci vlastně opravdu nežil, ale přežíval, musel ztroskotat na opuštěném ostrově a přežít doopravdy. Jak se však vyrovnat se samotou, která ho s největší pravděpodobností bude obklopovat celý život?

Sledujte Odvrácenou tvář ráje už v neděli na Prima LOVE ve 20.15!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.