Operace zlomený šíp vás v pátek večer přivrtá do křesel!

Operace Zlomený šíp - upoutávka

John Travolta, Christian Slater a 108 minut poctivé akční kriminálky z roku 1996, kdy oba zmínění ještě vypadali po čertech dobře. Nenechte si ujít v pátek ve 21.45 na Primě!

Není mnoho herců, kterým by záporné postavy šly tak dobře jako právě Johnu Travoltovi, a Operace zlomený šíp je toho skvostnou ukázkou. Jeho, téměř se nám chce napsat, charismatický záporňák bez obtíží převálcuje slušňáka Slatera, navíc u toho dokáže svým nezaměnitelným způsobem kouřit cigarety a z každého zápasu, honičky či výbuchu vyváznout perfektně napomádovaný – věrný svému muzikálovému hitu (Pomáda) z roku 1978.

Když už jsme u těch výbuchů, na těch se zde opravdu nešetřilo. Vybuchuje snad všechno, co má trochu vyšší oktanové číslo – od super tajných armádních letounů po několik helikoptér, vlak a odpálí se tu i atomovka.

A o co tu tedy přesně jde?

Dva vládní agenti, oba elitní piloti bombardovací jednotky, stojí na opačné straně zákona. Riley Hale (Christian Slater) v roli toho hodného a Vic „Deak“ Deakins (John Travolta) v roli toho zlého, který se při jednom tajném leteckém cvičení rozhodne zmocnit dvou nukleárních hlavic, které převáží na palubě...

Přidejte si velmi dobrý hudební doprovod, který z hlavy jen tak nedostanete, honičky odehrávající se v nezničitelných Hummerech či na vlakových soupravách, výše zmíněné efektní výbuchy a celosvětový výdělek filmu, který při rozpočtu 65 milionů dolarů činil milionů 150, a dostanete zhruba tu správnou představu.

Věděli jste, že...

  • Režisér snímku John Woo není žádný filmový elév. Rodák z jižní Číny s režií začínal v roce 1973 a velmi brzo se našel v populárním akčním krimi žánru. Do povědomí veřejnosti se poprvé dostal v roce 1986 snímkem honkongské produkce Lepší zítřek, který třeba na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze obdržel nebývale vysoké hodnocení – celých 86 %. Několika dalšími fanouškovsky velmi úspěšnými krváky si upevnil svou pozici i za oceánem a v roce 1992 přesídlil do Ameriky, kde žije dodnes. Tam na něj čekaly takové výzvy jako thriller Tváří v tvář (1997) s Johnem Travoltou a Nicolasem Cagem, Mission: Impossible 2 (2000) s Tomem Cruisem či Kód Navajo (2002) opět s Cagem. Mezi jeho obdivovatele patří například Martin Scorsese či Quentin Tarantino.
  • John Travolta dostal před začátkem filmování na výběr, koho ze dvou hlavních postav by chtěl hrál. Záporného Deaka si vybral sám.

Na akční řež se dívejte v pátek ve 21.45 na Primě


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.