Igor Orozovič překvapil mrštným zápěstím a hned dvakrát. V seriálu Polda i v soukromí

Polda III (3) - Andrej a tajemství z mládí

Tohle byste do něj neřekli! V sobotním premiérovém dílu oblíbeného primáckého seriálu Polda III předvede Andrej v podání herce Igora Orozoviče při vyšetřování vraždy hotové šermířské umění! Víte, že šerm trénoval už při studiích a učila ho legenda jevištního šermu, Karel Basák? A jako Andrej překvapí také. Koukněte se na scénu hned v úvodu.

„Na lekce šermu k natáčení Poldy jsem šel s několikaletým předstihem. Ještě za studií na divadelní akademii, tedy před deseti lety, jsme měli šerm jako součást povinné výuky. Učil nás mistr Karel Basák, legenda českého jevištního šermu. Tak mě to bavilo, že jsem chodil i nad rámec výuky. Několik let nato jsem se s šermem intenzivně setkal podruhé. Bylo to v Ostravě, kde jsem hrál Tybalta v Romeovi a Julii. Tehdy si nás vzal do parády Petr Sýkora. Pěkně jsme dřeli a myslím, že bitka, kdy Romeo Tybalta zabije, vypadala syrově a uvěřitelně. Několikrát jsme taky s Markem Holým – Romeem – měli opravdu na kahánku,“ prozradil herec.

Po deseti letech se právě při natáčení Poldy s Karlem Basákem znovu setkal. Byl totiž poradcem při dvoudenním natáčení šermířských scén. „A dokonce v tomto díle hraje mého bývalého mistra šermu, který je zavražděn. Takže to bylo krásné setkání po letech hned na několika úrovních. Karel pro natáčení pochopitelně sestavil i hlavní souboj. Učil i Aleše Bílíka, se kterým postava Andreje soupeří. Takže jsme jen navázali tam, kde jsme začali. Karel Basák mě nejdřív naoko seřval, že jsem všechno zapomněl, ale pak už jsme se do toho pustili a každý trénink pěkně zakončili malým pivem,“ směje se Igor.

„Šerm mě vždycky fascinoval. Ale ne historický s těžkými meči, brněním apod. Ale kordy! Ta dokonalost a elegance pohybu – jako tanec. Lehkost a férovost spojená se zákeřností. Kdybych se měl něčemu věnovat intenzivněji, byla by to asi právě tahle forma šermu. Ve scénické podobě. Ten sportovní mi přijde už příliš vykloubený. Takže jsem moc rád, že jsem si zas k železu čichnul a doufám, že to nebylo naposledy,“ říká herec.

Podívejte se na upoutávku, o čem bude sobotní premiérový díl seriálu Polda III:

K šermu Orozovič zláká i Matáska. V jednu chvíli totiž popadne papírový tubus a Matásek se brání šavlí. Byla to jedna ze scén, která oba neskutečně bavila a při které se vyřádili.

To a více uvidíte v sobotním premiérové dílu krimiseriálu Polda III od 20.15 na Primě

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.