Režisér Fuit: Poldu jsme točili v dolech na Kladně. Jak hluboko herci sfárali?

Vyšetřování vraždy v krimiseriálu Polda zavedlo dvojici policistů Michala Břízu (David Matásek) a Juniora (Vladimír Polívka) do štoly černouhelného dolu. Jak a kde vznikaly záběry? A jak hluboko museli herci sfárat?

Vzhůru do temného nitra Země, zavelí Polda v seriálu a parťáci se s hrůzou v očích spustí 700 metrů pod zem, do štoly hlubinného černouhelného dolu. „Točili jsme přímo v dolech na Kladně. Autentické jsou třeba klece, kterými horníci jezdí, ale přímo v podzemí jsme nebyli,“ prozrazuje režisér seriálu Jaroslav Fuit a dodává, že veškeré záběry jsou pořízeny ve cvičné štole, která je dva metry nad zemí a vykopaná do svahu.

Obavy ze sestupu pod zem tak mohly z herců spadnout, ale i tak měli aktéři dost práce, aby nepřišli k úrazu. „Nijak jsme Davida ani Vladimíra předem nepřesvědčovali, že půjdou do hlubokého dolu. Musím ale říct, že ta štola byla nízká, spousta kabelů kolem a museli jsme tak hodně dávat pozor na hlavu. Helma byla nutností, ale když se pozorně zadíváte, tak jsme tak chodili v takovém podřepu. To bylo jediné diskomfortní na celém natáčení v podzemí.“ Nikdo ze štábu tak neměl problém se tohoto úkolu zhostí a Vladimírův strach, byl opravdu jen hraný.

Přimeňte si vtipnou scénu: Junior s úděsem zjišťuje, kde se bude vyšetřovat

Při natáčení Poldy se tak nestalo, že by režisér a štáb neprožil během jednoho dílu nějaké neobvyklé, nebo zajímavé natáčení. „Na Poldovi jsou zajímavosti docela často. Výbuch auta, nebo to, když musíte plavat v rybníce, kde je dvacet centimetrů vody. Není překážek, prostě to vyřešíte a natočíte. A jak? Kluci klečeli na kolenou, respektive skoro leželi a hráli, že jsou pod vodou,“ usmívá se režisér, který je rád, že se k Davidovi Matáskovi po odchodu Igora Orozoviče, přidal Vladimír Polívka. „Jsem rád, že ta chemie mezi hlavními představiteli zůstala zachovaná. Toho jsme se nejvíc báli. Abychom nenarušili tu základní strukturu seriálu a myslím si, že příchod Vladimíra byl jistým způsobem osvěžující. Přišlo s ním něco nového, ale tím nějak rozhodně nesnižuji Igora. Stále to drží poetiku a oba dva kluci jsou super.“

Celou epizodu si můžete nyní přehrát online na iPrima.cz:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 2. 2024

Zklamání z významné veřejné osobnosti, kterou jste vždy obdivovali, by dnes mohlo způsobit etickou krizi, Berani. Možná se přistihnete, že pochybujete o svých názorech a hodnotách, které jste po většinu života přijímali bez pochybností. Mějte na paměti, že je to vlastně zdravý proces. Do zítřka se pravděpodobně smíříte sami se sebou a mezitím byste měli trochu dospět. Vydržte!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.