Dolph Lundgren v Kriminálu smrti! V sobotu večer na Primě

Tento snímek potěší nejen fanoušky Dolpha Lundgrena. Dívejte se na napínavý akčňák v sobotu ve 22.05 na Primě!

Policista Jack Stone (Dolph Lundgren) byl zatčen za vraždu svého kolegy a přichází do kriminálu, kam poslal mnoho zločinců.

Celé vězení ovládá ruský mafián Balam, který má prsty ve vraždě Jackovy manželky a dcery. Jackovou jedinou touhou je dostat se k Balamovi a pomstít se!

Víte o Dolphovi Lundgrenovi, že...

je původem Švéd. Narodil se ve Stockholmu, ale ve svých třinácti letech se přestěhoval do Angermanladu, provincie v severní části země, kde vyrůstal v domě svých prarodičů. Některé zdroje uvádí, že se narodil v roce 1959, Dolph sám však uvádí rok 1957. Má dvě sestry a staršího bratra. Podle jeho vlastních slov, dětství neměli příliš šťastné. Otec byl násilník a hrubián a vlastní frustraci si často vybíjel na své ženě a nejstarším synovi.

O Dolphovi říkal, že je nula, což ho motivovalo k ještě větším a lepším výkonům. Jeho problematický vztah k otci prý může i za to, že v sobě objevil touhu po tvrdých kontaktních sportech, konkrétně boxu a karate.

Jako dítě býval prý ustrašený a trpěl alergiemi. V jednom rozhovoru o sobě dokonce prohlásil, že byl nedochůdče.

Ať už byl jeho vztah k otci, jaký byl, jednu radu si z jeho výchovy vzal k srdci a to „Jestli chceš se svým životem dokázat něco výjimečného, musíš odjet do Ameriky.“ Sedmdesátá léta tedy strávil na univerzitách ve Waschingtonu a Clemsonu studiem chemického inženýrství.

V průběhu studií poctivě trénoval karate a v roce 1979 se stal kapitánem švédského karate týmu. V následujících dvou letech dokonce vyhrál Evropský šampionát. V roce 1982 ukončil studia chemického inženýrství na universitě v Sydney a to s nejlepšími výsledky v ročníku. Dostal stipendium na massachusettský Institut Technologií a už už se připravoval na přesun do Bostonu, když se při své brigádě vyhazovače v jednom z místních klubů seznámil se slavnou jamajskou modelkou a zpěvačkou Grace Jones, která ho najala jako bodyguarda. Brzy se do sebe zamilovali a odjeli do New Yorku. Tam začal studovat herectví, což vedlo až k jeho průlomové roli boxera Ivana Draga, protivníka Sylvestera Stallona, v Rockym IV (1985). Sám Stallone po natáčení prohlásil, že ho při jedné scéně Lundgren uhodil tak silně, až dostal otoky do tkáně kolem srdce a musel zůstat čtyři dny na jednotce intenzivní péče.

Do dnešního dne se objevil ve více než 50 snímcích a několik jich i režíroval. Z jeho nejznámějších rolí jmenujme ty ve filmech Postradatelní I., II. a III.(2010, 2012 a 2014), Univerzální voják I., III. a IV. (1992, 2009 a 2012), Čas pomsty (1993), Pohyblivý terč (1996), Odstřelovač (1998) a další a další.

Říká se, že Dolph Lundgren má IQ 160 a měří 198 cm, on ale oba údaje prohlašuje za přehnané. Mluví švédsky, anglicky a trochu španělsky, italsky, francouzsky, německy a japonsky.

Dolph Lundgren ve filmu Kriminál smrti už v sobotu ve 22.05 na Primě.

Americký akční film (2015).

Hrají: Dolph Lundgren, Matthew Reese, Chuck Liddell, Danielle Chuchran, Eve Mauro, D.L. Walker, Melanie Stone, Paris Warner, Renny Gram

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.