Od žebírek po klobásky. Šéf griloval vepřové a vy můžete s ním ONLINE

Komu v neděli uteklo šéfovo ojedinělé vepřové menu v televizi, pusťte si ho celé hned v úvodu. Možná vás v tomto dílu lekcí grilování překvapí, jak je možné grilovat právě vepřové maso.

"Začnu opravdu stylově, protože si uděláme domácí klobásky," odstartoval velkolepě druhý premiérový díl Zdeněk Pohlreich a přichystal opravdu lahodné domácí klobásy. Videorecept na jejich přípravu najdete sestříhaný níže.

Už před Kristem věděli, co je dobrého

Po nich se pustil do salátu. "Ale i v něm se objevuje maso, a to rovnou luxusní záležitost, jakou je parmská šunka. Existuje mnoho různých druhů šunky vyrobené tímto způsobem – záleží na zemi, někdo tomu říká pršut, ve Španělsku mají serrano, ale vyloženě parmská šunka pochází z Itálie z oblasti poblíž města Parma. Zajímavý je, že nasolenou a usušenou šunku znali už před Kristem. Už tehdá věděli, co je na světě dobrýho," uvádí druhý recept nedělního dílu.

VIDEOrecept na salát s parmskou šunkou:

Dále se od šéfa dozvíme, co se skrývá za názvem grilovaných žebírek z Oklahomy. "Tyhle žebra jsou fakt pecka, nikdo neodolá, to jsem si jistej," říká.

VIDEOrecept na šéfova žebírka z Oklahomy:

Do třetice má šéf připravenou šunku s javorovým sirupem. "Kombinace slaného a sladkého vždycky dobře funguje, proto budeme maso potírat marinádou připravenou z javorového sirupu," objasňuje nezvyklou sladko-slanou kombinaci.

A aby masa nebylo zase moc, "neměli byste zapomínat na něco lehkého, abyste se mohli taky trochu hejbat... Připravím skvělý houbový salát, ten se hodí skoro ke všemu a je to brnkačka".

VIDEOrecept na houbový salát:

VIDEOrecept na domácí vepřové klobásy:

Sledujte 3. díl premiérové řady oblíbené kuchařské školy grilování Rozpal to, šéfe! zase v neděli v 18.00 na Primě.

A tady jsou fotky z natáčení druhé lekce letošního grilování:

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.