4 nejšťastnější zářezy v kariéře Davida „Bootha“ Boreanaze

Když David Boreanaz začínal ve Sběratelích kostí, rozhodně nebyl neznámým hercem – na rozdíl od jeho kolegyně Emily Deschanel. Kde všude zazářil?

Místo rekvizity se totiž „na place“ objeví skutečná mrtvola… – obzvlášť vypečený případ pro známý pár. A za kamerou ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát s Boothem. Pro pohledného sympaťáka znamenají Sběratelé kostí jednoznačně ohromný úspěch, v jeho kariéře však není jediným. Kde všude David Boreanaz zářil?

Buffy, přemožitelka upírů

Kultovní seriál vystřelil na filmové a televizní nebe hned několik hvězd. Sarah „Buffy“ Michelle Gellar, Alyson Hannigan (Jak jsem poznal vaši matku) – a samozřejmě i Davida Boreanaze.

Ten si zde střihl roli upíra Angela, který Buffy miluje a pomáhá jí v souboji se zlem. Postava Angela byla šťastným přelomem v Davidově kariéře a stala se tak oblíbenou, že pro něj Josh Whedon vytvořil vlastní, stejnojmenný seriál. Boreanaz přitom získal roli Angela v Buffy, přemožitelce upírů náhodou – manažerka ze seriálového týmu si ho všimla ve chvíli, kdy venčil psa.

DAVIDA JSEM SE BÁLA, KDYŽ JSME SE POPRVÉ POZNALI, TVRDÍ PŘEDSTAVITELKA KŮSTKY

Angel, další seriálové pokračování

Původně spin off seriál se postupem času od svého „velkého sourozence“ trhl a stal se osobitým, výrazně temnějším počinem. Děj navazuje na třetí řadu Buffy, přemožitelky upírů, kdy Angel opustí Sunnydale a vydává se bojovat se zlem do Los Angeles.

Seriál trval pět sérií a jedna z forem protestu proti jeho zrušení proběhla stylově – fanoušci hromadně darovali krev. Boreanazovi proměna v upíra Angela trvala dvě a půl hodiny a herec také jednu z epizod sám zrežíroval.

Sběratelé kostí

Do roku 2005 se Boreanaz objevil i v několika filmech – po boku Gaela Garcíi Bernala třeba v komedii Chodím s Lucy, s Denise Richards, Jessicou Capshaw a Katherine Heigl zas ve vyvražďovačce Valentýn.

KOLEGOVÉ NA DAVIDA BOREANAZE PROZRADILI: CHODIL PO PLACE NAHÝ!

Dalším výrazným úspěchem však pro něj byli právě až Sběratelé kostí. I tady si pak střihl „roli“ režiséra – a to konkrétně v patnáctém díle čtvrté, šestnáctém díle páté a jedenáctém šesté série. Mezi postavami Boothe a Kůstky to dlouho jiskřilo, k očekávanému polibku mezi hlavními postavami však došlo až v devátém dílu třetí řady.

Seal Team

Když v roce 2016 skončilo natáčení Sběratelů kostí, neznamenalo to pro Boreanaze nic tak strašného. Herec je u diváků tak oblíbený (jak by také ne, když ho vídají už více jak dvanáct let v kuse jednou týdně v televizi), že dostal roli od stejného televizního kanálu prakticky hned. A znovu se vrací k něčemu, co už tak trochu hrál. Jelikož je Booth bývalým vojákem, Boreanaz si zahraje v seriálu mariňáka ve speciální jednotce. Už se těšíme!

Sběratele kostí uvidíte dnes ve 20.15 na Prima LOVE!

Šárka Novotná

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 6. 6. 2023

Díky společenským událostem nebo skupinovým aktivitám byste se mohli dostat do kontaktu s mnoha lidmi, Berani, a to jak s blízkými přáteli, tak s náhodnými známými. Do vašeho života může vstoupit nová osoba, která pro vás bude mít zásadní význam. Mohou se objevit záležitosti, které vás silně ovlivňují, a vy pravděpodobně nebudete váhat s vyjádřením svých názorů. To je v pořádku, protože budete taktní a ostatní ocení vaši upřímnost.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.