Díky vám od Sestřiček: Dojemné reakce diváků a 100 000 zhlédnutí klipu za pouhý den

Neuběhlo ani 24 hodin a nový vánoční videoklip Díky vám plný díků od Sestřiček sestřičkám a zdravotníkům v první linii prolomil na YouTube hranici 100 000 zhlédnutí. První reakce veřejnosti na milou píseň i myšlenku celé akce jsou místy až dojemné. Seriál Sestřičky děkuje zdravotníkům a také veřejnosti, že se k díkům přidává!

Píseň Díky vám natočili herci seriálu Sestřičky jako poděkování všem zdravotníkům za obětavou péči a nasazení nejen v této nelehké době. Premiéru měl videoklip v neděli 6. prosince v 18:00 na YouTube. Do pondělní půlnoci zaznamenal 130 000 zhlédnutí. Pouhý jeden den stačil k tomu, aby pokořila stotisícovou hranici zhlédnutí. Na YouTube dokonce po dvaceti čtyřech hodinách od uvedení zakotvila na druhé příčce v kategorii Trendy. Nyní má už přes 200 000 shlédnutí.

Díky vám. Zdravotníci Sestřičkám

S premiérou písničky Davida Gránského Díky vám se spustila na sociálních sítích také smršť komentářů. Nadšené reakce pod video přidávají nejen diváci z řad veřejnosti, ale i samotní zdravotníci, k nimž je poděkování směřováno především.

„Krásni ľudia, emotívny text, tiež mi slzy vybehli, to ako si viete vážiť prácu zdravotníkov je naozaj obdivuhodné. Veľká vďaka za nápad, odhodlanie a konečný výsledok v podobe naozaj vydarenej pesničky,“ okomentovala například v zápětí po představení písničky na FB seriálu Sestřičky paní Eva ze slovenského Martina. Zdaleka nebyla jediná, koho klip dojal.

„Díky vám za to, že jste přišel s tímto nápadem, jak vyjádřit dík a podporu všem zdravotníkům, a i ostatním profesím, které jedou nepřetržitě s obrovským náporem… Děkuji i za to, že poslech této skladby mi pomůže vypustit emoce, které se tak snažím držet v sobě, abych působila silně a v pohodě,“ vzkázala pod klipem na YouTube autorovi myšlenky i textu písně, Davidu Gránskému, zdravotní sestřička Nikola.

Slečna Ella připojila: „Já jsem hrdá na to že moje ségra a mamka je zdravotní sestra. A přeji krásný advent! A myslím, že už vím, co budu poslouchat další rok."

„My, reálné sestřičky, děkujeme za podporu. Písnička je moc hezká a motivující. Za sestry z Kadaně velký dík tvůrcům seriálu i všem, kteří jsou v tom s námi,“ napsala ve veřejné diskusi sestřička Šárka. „Nádhera, až mě to dojalo, jsem totiž zdravotní sestra a těch pochval si člověk moc váží,“ přidala se ke kolegyním v diskusi i zdravotní sestra Alena.

K dlouhému sloupci komentů každou chvíli přibývají další. Mezi pozitivními najdeme i pár smutných, jako třeba ten od paní Martiny. „Krásný videoklip. Kéž by to viděl můj děda. Určitě by se mu to líbilo, bohužel dnes umřel!“

Podpořit iniciativu Sestřičky sestřičkám může jednoduše každý

Nový vánoční hit Díky vám podporuje iniciativu Sestřičky sestřičkám, kterou v listopadu založila televize Prima za podpory České asociace sester a Českého červeného kříže. Jejím cílem je finančně podpořit sestry v nemocnicích s nejvyšším počtem pacientů. Do veřejné sbírky Sestřičky sestřičkám lze přispět pomocí crowdfundingové platformy Znesnáze21 nebo prostřednictvím dárcovské SMS (DMS). Aktuálně sbírka v součtu DMS a příspěvků na Znesnaze21 dosahuje dvou milionů korun.

„Šli jsme do toho srdcem a věřili jsme, že náš dík doputuje tam, kam má. Ale přiznám se, že takový ohlas a tolik krásných reakcí jsem nečekal. Mám upřímnou radost, že se nám snad podařilo vyjádřit nejenom poděkování, ale i obdiv a podporu našim vzorům, těm, kterých si vážíme a které za jejich práci obdivujeme,“ sdělil David Gránský, který stojí za myšlenkou i textem k písni.

Hudbu složil Gránského šestnáctiletý bratr, který vystupuje pod pseudonymem Tom Sean, a hudební producent Jiří Vidasov. Nazpívali ji: David Gránský, Sabina Laurinová, Saša Rašilov, Adéla Gondíková, Petr Vaněk, Sandra Nováková, Ondřej Rychlý, Natálie Halouzková, Míša Tomešová, Petr Ryšavý, Amélie Pokorná, Veronika Divišová, Kristýna Frejová, Daniela Šinkorová, Michaela Dittrichová. Režie se ujal partner Sandry Novákové a režisér seriálu Sestřičky Vojtěch Moravec.


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 27. 9. 2023

V lásce a romantice by se vám nyní mělo dařit, Berani. Něco ve vás vzbudilo detektivní náladu a vy toužíte zkoumat, pátrat a hledat pravdu v každé situaci. Váš fundovaný, stabilní a praktický přístup bude vaší největší předností. Ujistěte se, že dnes necháte roli mučedníka někomu jinému. Vy jste ten, kdo musí převzít kontrolu.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.